Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Lidostas "Rīga" valdes loceklis Ilmārs Upenieks (no kreisās), lidostas "Rīga" valdes priekšsēdētājs Andris Liepiņš.

No lidostas "Rīga" valdes atbrīvo Liepiņu un Upenieku; valdes pagaidu priekšsēdētāja - Ilona Līce 1

Bizness un ekonomika
2016. gada 20. jūnijā 16:50 2016. gada 20. jūnijā 16:50
Lidostas "Rīga" akcionāru sapulce šodien atbalstīja uzņēmuma padomes priekšlikumu no lidostas valdes atbrīvot tās priekšsēdētāju Andri Liepiņu un valdes locekli Ilmāru Upenieku.

Par uzņēmuma valdes pagaidu priekšsēdētāju apstiprināta līdzšinējā valdes locekle Ilona Līce, informēja Satiksme ministrijas (SM) pārstāvis Aivis Freidenfelds,

Darbu lidostas valdē bez Līces turpinās arī līdzšinējais valdes loceklis Valters Stūrmanis, bet par valdes pagaidu locekli apstiprināts lidostas Komerciālā departamenta direktors Artūrs Saveļjevs.

Konkurss uz vakantajiem lidostas valdes priekšsēdētāja un valdes locekļa amatiem tiks izsludināts līdz 30.jūnijam.

Kā ziņots, pagājušajā nedēļā no lidostas valdes tika atsaukts tās priekšsēdētājs Andris Liepiņš un valdes loceklis Ilmārs Upenieks. Lidostas padomes priekšsēdētājs Juris Kanels atzina, ka lēmums pieņemts, iepazīstoties ar SM veiktā funkcionālā audita ziņojumu par iepirkuma procedūru īstenošanu lidostā un uzklausot lidostas padomes un valdes locekļus.

Lidostas "Rīga" iekšējā audita ziņojumā norādīts uz vairākiem pārkāpumiem, piemēram, šī gada pavasarī noslēgts 700 000 eiro vērts līgums ar SIA "Velve", kura bijušais valdes loceklis ir Upenieks. Audits atklāj arī iespējamu personisko interešu īstenošanu Liepiņa darbībās - lidostas valde slēgusi līgumu ar "Latvijas aviācijas asociāciju", pasūtot 7000 eiro vērtu pētījumu par aviācijas ietekmi uz tautsaimniecību. Liepiņš ir šīs biedrības padomes priekšsēdētājs.

Liepiņš neizslēdz politiskas iesaistes iespēju šī lēmuma pieņemšanā. Kā iepriekš sacīja Liepiņš, viņam neesot skaidri ne lidostas "Rīga" iekšējā audita pārmetumi, ne arī lidostas padomes priekšsēdētāja Jura Kanela teiktais par iemesliem, kāpēc no valdes atsaukts viņš un valdes loceklis Upenieks.

Lidostas padomes loceklis Tālis Linkaits, kurš padomes sēdē balsoja pret atlaišanu, iepriekš pauda viedokli, ka lēmums atsaukt no valdes tās priekšsēdētāju Liepiņu un valdes locekli Upenieku ir SM spiediena rezultāts. Linkaits norādīja, ka konkrētais lēmums ir ar politisku zemtekstu. "Pats redzēju, kā tika izdarīts spiediens no SM uz padomes priekšsēdētāju. Līdz ar to man nav nekādu ilūziju, ka šim lēmumam ir politisks zemteksts," atzina Linkaits.

Viņš skaidroja, ka bijis pret padomes lēmumu atsaukt no valdes Liepiņu un Upenieku, jo, viņaprāt, Liepiņa vadības laikā lidosta "Rīga" panākusi kvalitatīvu izrāvienu vairākās jomās - pārvaldībā un stratēģiskajos jautājumos. Tāpat esot atrisināti vairāki juridiski jautājumi, kā arī ievērojami uzlabota lidosta attīstības perspektīva.

Liepiņš lidostas valdi vadīja kopš 2014.gada novembra, valdes priekšsēdētāja amatā nomainot Aldi Mūrnieku. Pirms darba lidostā Liepiņš bija Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks. Arī Upenieks, kurš iepriekš bija būvkompānijas "Velve" valdes loceklis, lidostas valdē tika iecelts 2014.gada novembrī.

Kā liecina "Firmas.lv" dati, lidostas "Rīga" apgrozījums 2015.gadā bija 49 090 248 eiro, kas ir par 10% vairāk nekā 2014.gadā, kad lidostas apgrozījums bija 44 885 457 eiro. Lidostas peļņa pērn bija 1 150 876 eiro, salīdzinājumā ar 134 678 eiro peļņu gadu iepriekš.

LETA/Foto: Zane Bitere/LETA

Citi šobrīd lasa

Kristapa Porziņģa brālis panācis savu? Viņu tagad Ņujorkā uztver daudz nopietnāk 14
Par iebraukšanu Ogrē turpmāk varētu būt jāmaksā 111
VIDEO: Nenotīrīta ceļa dēļ Krievijā izceļas iespaidīga masveida avārija 11
Pievienot komentāru