Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Šī spēle telefonos šobrīd ir absolūts hits visur pasaulē.

Eksperti aicina nelietot neoficiālas šobrīd populārās Pokemonu spēlītes versijas

Auto un tehnoloģijas
2016. gada 15. jūlijā 17:20 2016. gada 15. jūlijā 17:20
Informācijas tehnoloģiju (IT) drošības eksperti iesaka atturēties no neoficiālu spēles "Pokemon GO" lietotnes versiju lejupielādes, jo tās var kompromitēt ierīci, teikts IT drošības incidentu novēršanas institūcijas "Cert.lv" pārskatā par IT drošības incidentiem.

"Milzu popularitāti ieguvusi "Nintendo" lietotne "Pokemon GO" šobrīd Latvijā oficiāli vēl nav pieejama, bet tas neattur lietotājus lejupielādēt neoficiālas šīs spēles versijas, kuras, kā atklājies, mēdz būt ļaunprātīgas un var kompromitēt lietotāja ierīci," teikts pārskatā.

Šādas inficētas "Pokemon GO" versijas ir modificētas, lai izskatītos leģitīmas, taču satur kaitīgas komponentes un nepamatoti pieprasa piekļuvi tādām telefona funkcijām kā "Veikt tiešos zvanus uz tālruņa numuriem", "Lasīt īsziņas", "Sūtīt īsziņas", "Veikt audio ierakstu" un citām.

Ņemot to vērā, drošības eksperti iesaka atturēties no neoficiālo versiju lejupielādes un gaidīt oficiālo attiecīgā reģiona versiju, lai pasargātu savu ierīci.

Šobrīd "Cert.lv" gan nav informācijas par inficētiem lietotājiem Latvijā.

Kā ziņots, ASV jaunā spēļu aplikācija "Pokemon Go" jau kļuvusi tikpat populāra kā tviteris un populārāka par iepazīšanās aplikāciju "Tinder".

Jūlija sākumā sagaidītā aplikācija "Pokemon Go" ir jaunākā papildinātās realitātes versija no populārās videospēles sērijas, kurā fiktīvi radījumi ir ievietoti reālajā dzīvē. Spēle izmanto mobilo tālruņu GPS sistēmu, lai spēlētāji varētu klejot īstajā pasaulē, meklēt "PokeStop" jeb pokemonu pieturvietas, kur var ievākt krājumus, un tālāk doties ķert animētos multeņu monstriņus un trenēties cīņām ar citiem spēlētājiem.

Taču par "Pokemon Go" atsauksmes kopš tā iznākšanas nav tikai pozitīvas. To kritizē par aplikācijas ieprogrammētās atrašanās vietas noteikšanas iespēju. Policija vairākās valstīs brīdinājusi par spēlētāju drošību un lūgusi, lai aplikācijas lietotāji apzinās savu apkārtni.

LETA/Foto: EPA/LETA

Citi šobrīd lasa

"Piedod man, Latvija!" ... Mēs aizbraucām, bet noteikti atgriezīsimies
Politologs Rajevskis skaidro, ko saklausījis Vējoņa svētku uzrunā 51
Trīs reemigrējušās ģimenes pastāsta par savām problēmām pēc atgriešanās Latvijā 104
Pievienot komentāru