Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Vislielākā neizpratne ir par Koļegovas reputāciju, komentē Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes valdes loceklis Guntis Vilnītis.

Lauksaimnieki negrib VID vadītājas amatā redzēt Ingu Koļegovu 44

Bizness un ekonomika
2016. gada 1. augustā 08:44 2016. gada 1. augustā 08:44
Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora amata kandidāte Inga Koļegova nav guvusi lauksaimnieku atbalstu un nevieš uzticību, šorīt LTV raidījumā "Rīta panorāma" sacīja Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP) valdes loceklis Guntis Vilnītis.

"Lauksaimniekiem ir liela neizpratne par Koļegovas darbību Valsts vides dienesta (VVD) vadītājas amatā, tāpat ir neizpratne par viņas darbību Valmierā. Vislielākā neizpratne ir par Koļegovas reputāciju - pērn vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Koļegovai piemēroja disciplinārsodu par pārkāpumiem, nav skaidrs, cik caurskatāmi VVD dala emisijas kvotas. Tas rada bažas," sacīja Vilnītis.

Viņš piebilda, ka nepārliecina arī Koļegovas skaidrojumi par dividendēm viņai piederošajā izņēmumā SIA "Pallogs".

"VID ir jābūt spējīgam komunicēt ar uzņēmējiem, diemžēl, Koļegova neradīja šādu iespaidu," sacīja Vilnītis.

LOSP valdes loceklis norādīja, ka lauksaimnieki vēlas vēlreiz izrunāt visus šos jautājumus ar Ministru prezidentu un finanšu ministri un lūgt vērtēt Koļegovas kandidatūras piemērotību.

Kā ziņots, Koļegova, kura piekritusi kandidēt uz VID ģenerāldirektora amatu, jūtas pārliecināta par uzņēmēju atbalstu viņas apstiprināšanai VID vadītāja amatā, pagājušajā nedēļā pēc tikšanās ar Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) pārstāvjiem žurnālistiem atzina Koļegova.

Viņa uzsvēra, ka viņas un LDDK, kā arī LBAS redzējums sakrīt vairākos jautājumos, kas pārrunāti tikšanās laikā. Uzņēmēju pārstāvji bijuši tieši, saruna bijusi konstruktīva un ir bijusi saprašanās.

Kā vēstīts, iepriekš izsludinātais konkurss uz VID ģenerāldirektora amatu beidzās bez rezultāta, taču ārpus konkursa šim amatam tika uzrunāta pašreizējā Valsts vides dienesta vadītāja Koļegova.

Valdība šonedēļ vēl nelems par VID vadītāja apstiprināšanu.

Koalīcijas partneri - "Vienotība", nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK - vēl nesteidz paust atbalstu šai kandidatūrai un pēc oficiālas izvirzīšanas, kas gaidāma nākamnedēļ, plāno tikties ar Koļegovu.

LETA/Foto: Ieva Čīka/LETA

Citi šobrīd lasa

Melānijas Trampas publicēts foto raisa jautājumus un saceļ jezgu tīmeklī 12
Juriste Olsena saka: ja nāktos saslimt ar vēzi, viņa emigrētu. To pašu darītu draugi un paziņas 88
Maira Brieža un Oleksandra Usika atklātos treniņus noskatās aptuveni 1000 cilvēku 15
Skatīt visus komentārus