Spīdvejistiem un šī sporta veida līdzjutējiem ir jārēķinās ar to, ka iespējamais stiprais lietus var padarīt spīdveja treku pārāk dubļainu un bīstamu braukšanai.

Sacensībās Biķerniekos piedalīsies Eiropas spīdveja zvaigznes

Bizness
2016. gada 10. augustā 23:55
CSDD Biķernieku kompleksās sporta bāzes spīdveja trekā 13. augustā no plkst. 14:00 notiks Eiropas čempionāta fināls pāriem. Šī būs otrā iespēja nedēļas laikā redzēt mototreka lielmeistarus Latvijā, jo pirms dažām dienām – 6. augustā, Daugavpilī norisinājās SEC Eiropas čempionāta 2. finālposms.

Biķernieku sacensībās piedalīsies Eiropas stiprākie braucēju pāri, kuri piedalīsies cīņā par Eiropas čempionāta zeltu medaļu. Rīgas spīdveja trekā pirmo reizi startēs Eiropas čempioni – Polijas komanda, vicečempioni – Krievijas komanda, kā arī 4 pāri no Čehijas, Vācijas, Dānijas, Itālijas, kā arī Latvijas labākie spīdvejisti. Mūsu komandu pārstāvēs Andžejs Ļebedevs, Kastjas Podžuks un Jevgenijs Kostigovs.

Spīdvejs, it īpaši, ja tas notiek āra trekā, ir ļoti pakļauts laika apstākļiem, kuri patlaban Latvijā ir ļoti mainīgi. Spīdvejistiem un šī sporta veida līdzjutējiem ir jārēķinās ar to, ka iespējamais stiprais lietus var padarīt spīdveja treku pārāk dubļainu un bīstamu braukšanai. Pasaules pieredze rāda, ka šādos gadījumos sacensības tiek pārceltas vai pat atceltas. Spīdvejā, atšķirībā, piemēram, no motokrosa, sacensības stiprā lietū vai uz stipri pielijuša celiņa notikt nedrīkst (arī motokrosā pat GP līmenī ir atcelts kāds brauciens vai pat viss posms, ja trase ir neizbraucama vai pārāk bīstama, kaut gan motokrosā ir pavisam cita braukšana). Spīdvejā tas ir bīstami sānslīdes un kontaktcīņas dēļ līkumos, turklāt šādos apstākļos zūd arī sportiskā sacensības jēga - visu izšķir tikai starts un pirmais līkums, kā arī tas, cik no braucējiem vispār tiks līdz finišam.

Biķernieku spīdveja treks tika atklāts 2014. gadā un tajā jau veiksmīgi aizvadīts Speedway Grand Prix pasaules čempionāta pusfināls. Spīdvejs visā pasaulē ir populārs un aizraujošs motosporta veids. Lai popularizētu spīdveju un atrastu jaunus talantus, kuri būtu spējīgi savaldīt spīdveja motociklu, Biķernieku trekā jau otro gadu aktīvi norit Rīgas spīdveja skolas treniņi.

Sestdien Biķerniekos adrenalīns un neaizmirstamas emocijas ir garantētas!


Karlīna Timofejeva / Publicitātes foto

Izlasi

Fiļs: "Pat steiku cepam uz maiņām!" Kā ar sievu sadzīvo Latvijas bagātākais vīrietis 46
Kristaps Porziņģis savā stilā: "Atbildi sniegšu augustā! Nu labi, labi - es šovasar spēlēšu izlasē!" 19
Hercogienes Ketrīnas māsas Pipas kāzu ceremonija apdraudēta 4
Pievienot komentāru