Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Dz vadītājs atzina, ka sadarbības attīstīšana ar ilggadējiem sadarbības partneriem ir ļoti nozīmīga, īpaši šobrīd, kad pasaulē globālo pārmaiņu ietekmē konkurence palielinās arī transporta tirgū.

"Latvijas Dzelzceļš" sadarbosies ar Krievijas lielāko dzelzceļa kravu pārvadātāju

Bizness un ekonomika
2016. gada 23. augustā 23:51 2016. gada 23. augustā 23:51
Šodien Maskavā VAS "Latvijas Dzelzceļš" (LDz) prezidents Edvīns Bērziņš un Krievijas dzelzceļa kravu operatores AS "Pervaja gruzovaja kompanija" (PGK) izpilddirektors Aleksandrs Sapronovs parakstīja memorandu par sadarbības attīstīšanu transporta un loģistikas jomā.

Parakstītais dokuments paredz savstarpēju sadarbību pārvadājumu procesa uzlabošanā, efektivitātes paaugstināšanu PGK ritošā sastāva izmantošanā, tostarp samazinot dīkstāves un tukšo vagonu apriti. Tāpat paredzēts sadarboties, realizējot PGK īstenoto klientu apkalpošanas kvalitātes uzlabošanas politiku.

Nolūkā palielināt pārvadājumu apjomus LDz un PGK plāno sadarboties, ieviešot jaunas tehnoloģijas vagonu ekspluatācijas procesā un kraušanas organizēšanā.

Uzņēmumi vienojās veicināt savstarpējās konsultācijas pie ritošā sastāva apjoma un kvalitātes novērtēšanas kritēriju izstrādes, kā arī veicināt uzņēmumu infrastruktūras un informācijas resursu pieejamību.

"Memoranda noslēgšana ar mūsu Latvijas partneriem ļaus ievērojami efektīvāk regulēt starptautisko pārvadājumu procesa tiesiskos, tehnoloģiskos, kā arī finanšu jautājumus. Šis solis stiprinās PGK pozīcijas Baltijas reģionā un veicinās kravu apjoma palielināšanos, kā arī pakalpojuma kvalitātes uzlabošanu gan Krievijas, gan citu NVS un Eiropas valstu kravu nosūtītājiem," notikumu komentē Sapronovs.

Savukārt LDz vadītājs atzina, ka sadarbības attīstīšana ar ilggadējiem sadarbības partneriem ir ļoti nozīmīga, īpaši šobrīd, kad pasaulē globālo pārmaiņu ietekmē konkurence palielinās arī transporta tirgū.

"LDz jau vairākus gadus strādā pie procesu modernizēšanas un efektivizēšanas, kas ļauj piedāvāt klientiem izdevīgākus nosacījumus sadarbībai. Mēs ļoti priecājamies, ka PGK novērtē sadarbību ar Latvijas tranzīta nozari, tāpēc kopā ar PGK varēsim klientiem kļūt vēl pievilcīgāki," uzsvēra Bērziņš.

"Pervaja gruzovaja kompanija" ir Krievijas lielākais dzelzceļa kravu pārvadājumu operators. Kompānija nodrošina pilnu kravu pārvadājumu pakalpojumu kompleksu. Uzņēmums operē ar 170 000 ritošā sastāva vienību, tostarp pusvagoniem, cisternām, platformām u.c. Uzņēmumam ir filiāles 14 Krievijas pilsētās, kā arī starptautiskā pārstāvniecība Kazahstānā un kopuzņēmums Somijā.

PGK iekļauta starptautiskās transporta grupas "Universal Cargo Logistics Holding" (UCL Holding) dzelzceļa nodaļā. Grupā apvienotas gan dzelzceļa, gan Krievijas ziemeļrietumos un dienvidos izvietotās stividorkompānijas, kā arī tai ir ievērojami Krievijas kuģniecības aktīvi.

LETA/Foto: Lita Krone/LETA

Citi šobrīd lasa

Džeina Fonda: "Jūtos dzīvāka un laimīgāka nekā 20 un 30 gadu vecumā. Mani nebaida vecums" 11
Ko dara pasaulē slavenākā sabiedrībās dāma, lai iemantotu sapņu figūru? 31
Bīstamais piena pulveris līdz Latvijai nav nonācis 24
Pievienot komentāru