Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Premjers gribējis ietaupīt un zīmīgi, ka galveno uzmanību sarunu gaitā pie Merkeles izpelnījusies arī ekonomikas attīstība.

Nacionālā aviokompānija ir pārāk dārga. Kučinskis pie Merkeles lido ar "Ryanair" 35

Bizness un ekonomika
2016. gada 13. septembrī 07:39 2016. gada 13. septembrī 07:39
Premjeram Mārim Kučinskim (ZZS), nedēļas nogalē dodoties oficiālajā vizītē pie Vācijas kancleres Angeles Merkeles, Latvijas nacionālās lidsabiedrības "airBaltic" vietā nācies izmantot krietni lētāko zemo cenu aviokompāniju "Ryanair", šodien ziņo laikraksts "Diena".

Šāds lēmums pieņemts, jo nacionālā lidsabiedrība izrādījusies pārāk dārga.

Premjera preses sekretārs Andrejs Vaivars "Dienai" apstiprināja faktu par aviosabiedrības izvēli, taču uzsverot, ka tam ir vienkāršs izskaidrojums: "Katru gadu tiek rīkots konkurss tūroperatoriem par iespējām apkalpot Valsts kanceleju šādos braucienos. Mēs no savas puses nododam informāciju, ka premjeram konkrētā laikā un datumā jānokļūst Berlīnē vai jebkur citur, un kompānija no savas puses piemeklē atbilstošus reisus. Šoreiz tas, ko viņi varēja piedāvāt, bija "Ryanair"."

Tomēr šāda situācija, visticamāk, radusies tieši cenas dēļ, proti, izvēlēts lētākais variants.

"airBaltic pārstāvis Jānis Vanags gan uzsver, ka kompānijas cenas esot pietiekami konkurētspējīgas, taču atzīst, ka tās ir augstākas, iegādājoties biļeti pēdējā brīdī. To apliecina arī premjera biroja paustais. To, ka ir jādodas uz Berlīni, Latvijas puse uzzināja dažas dienas pirms izlidošanas.

Vācijas kancleres rīkotajās vakariņās piedalījās arī Lietuvas, Portugāles, Maltas un Kipras vadītāji. Galveno uzmanību sarunu gaitā izpelnījusies ekonomikas attīstība, kā arī iekšējā un ārējā drošība.

"airBaltic" savieno Baltijas reģionu ar 60 galamērķiem Eiropā, Tuvajos Austrumos un NVS. Tā galvenais akcionārs ir Latvijas valsts ar 80,05% akciju, bet Ralfam Dīteram Montāgam-Girmesam ar viņam pilnībā piederošo SIA "Aircraft Leasing 1" pieder aptuveni 20%. "airBaltic" flotē ir 24 lidmašīnas: 12 "Boeing 737" un 12 "Bombardier Q400 NextGen".

Citi šobrīd lasa

Viņi ir jauni, gudri un veiksmīgi. 10 Latvijas talanti, kam vēl nav 33
Lūgums palīdzēt! Kādreizējam Latvijas hokeja izlases galvenajam trenerim Vasiļjevam nopietnas veselības problēmas 71
Mākslinieks Bikše: "Latviešu politiķiem jāatzīst, ka Uzvaras diena principā ir laba diena" 267
Skatīt visus komentārus