Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Administratīvais slogs palielināsies komersantiem, kuri vēlēsies veikt alkoholisko dzērienu vai tabakas izstrādājumu ražošanu, jo licences saņemšanai papildus būs jāiesniedz informācija par ražošanas iekārtām, to maksimālo ražošanas jaudu, plānoto ražošanas apjomu un sortimentu.

Alkohola un tabakas izstrādājumu ražotājiem būs jāinformē par ražošanas iekārtām un apjomiem 1

Bizness un ekonomika
2016. gada 27. septembrī 13:34 2016. gada 27. septembrī 13:34
Valdība šodien atbalstīja Finanšu ministrijas (FM) izstrādātos grozījumus akcīzes preču aprites kārtībā, paredzot, ka alkohola un tabakas izstrādājumu ražotājiem būs jāsniedz informācija par ražošanas iekārtām un apjomiem.

Lai novērstu iespēju licencētiem tabakas izstrādājumu ražotājiem ražot nelegālus tabakas izstrādājumus, nepieciešams noteikt papildu nosacījumus licences tabakas izstrādājumu ražošanai saņemšanai. Komersantiem pirms licences saņemšanas būs jāiesniedz informācija par tabakas ražošanas iekārtām, to maksimālo ražošanas apjomu, tostarp iespējamā saražojamā tabakas izstrādājumu apjoma aprēķins vienā stundā, 24 stundās, mēnesī, plānoto saražojamo tabakas izstrādājumu sortimentu un apjomu gadā. Tāpat tiks noteikts aizliegums tabakas izstrādājumu ražošanā izmantot citas iekārtas, kas nebūs norādītas licences saņemšanai iesniegtajos dokumentos, skaidro FM.

Tāpat kā uz tabakas izstrādājumu ražošanu, arī attiecībā uz alkoholisko dzērienu ražošanu nepieciešams noteikt, ka, lai saņemtu licenci apstiprināta noliktavas turētāja darbībai, kas veiks alkoholisko dzērienu, izņemot alus, tostarp spirta, ražošanu, licences saņemšanai nepieciešams iesniegt ražošanas iekārtas tehnisko dokumentāciju, informāciju par uzstādīto ražošanas iekārtu maksimālajiem ražošanas apjomiem, tostarp iespējamā saražojamā alkoholisko dzērienu apjoma aprēķins, kā arī informāciju par plānoto saražojamo alkoholisko dzērienu sortimentu un apjomu gadā.

Savukārt, lai gāzes aprites uzraudzības iestādes varētu noteikt gāzes atlikumu komercdarbības vietā, nepieciešams Ministru kabineta noteikumu projektā noteikt, ka komersanti, kuri veic komercdarbību ar gāzi, nodrošina, lai komercdarbības vietā atrastos gāzes daudzuma mērīšanas līdzekļa tehniskā dokumentācija.

Lai novērstu situāciju, ka licencē degvielas mazumtirdzniecībai norādītajā vietā atrodas degvielas tvertnes, kuras nav norādītas licencē, bet tiek izmantotas nelegālai komercdarbībai, Ministru kabineta noteikumu projekts paredzēs, ka turpmāk, saņemot licenci, būs jādeklarē visas tvertnes, kuras atrodas komercdarbības vietā, arī tās, kuras netiks izmantotas licencējamai komercdarbībai.

Tāpat grozījumi akcīzes preču aprites kārtībā paredz, ka turpmāk licenci izsniegs tikai elektroniski, kā arī dokumentus licences saņemšanai varēs iesniegt tikai elektroniski.

Lai mazinātu komersantu administratīvo slogu, no noteikumiem paredzēts svītrot normu, kas nosaka komersantiem, kuri preču uzskaiti veic datorprogrammā, katru mēnesi izdrukāt aktuālo preču uzskaites informāciju un izdrukas brošēt un glabāt vienu gadu preču uzskaites vietā.

FM atzīst, ka minēto grozījumu pieņemšanas rezultātā administratīvais slogs samazināsies komersantiem, kuri preču uzskaiti veic datorprogrammā, jo nevajadzēs katru mēnesi izdrukāt aktuālo preču uzskaites informāciju, izdrukas brošēt un vienu gadu glabāt preču uzskaites vietā. Noteikumu ietekmē radītās administratīvās izmaksas juridiskām personām nepārsniegs 2000 eiro.

Turpretī administratīvais slogs palielināsies komersantiem, kuri vēlēsies veikt alkoholisko dzērienu vai tabakas izstrādājumu ražošanu, jo licences saņemšanai papildus būs jāiesniedz informācija par ražošanas iekārtām, to maksimālo ražošanas jaudu, plānoto ražošanas apjomu un sortimentu. Tāpat komersantiem, kuri veic degvielas mazumtirdzniecību, būs jādeklarē Valsts ieņēmumu dienestā tvertnes, kuras atrodas komercdarbības vietā, bet netiek izmantotas licencētai komercdarbībai ar degvielu.

Pēc FM rīcībā esošās informācijas, minētie noteikumi ietekmēs visus komersantus, kuri veic komercdarbību ar akcīzes precēm. Uz 2016.gada 1.maiju bija izsniegtas 7612 speciālās atļaujas jeb licences komercdarbībai ar akcīzes precēm.

LETA / Foto: Ieva Čīka/LETA

Citi šobrīd lasa

Skarbā romantika Abavas pakalnos. Ciemos pie Latvijas lielākajiem vīndariem Mārtiņa un Lienes Barkāniem
Kārdinājums, no kura nespēj atturēties pat Holivudas skaistules. Diemžēl... 5
Valsts svētku balles un uguņošana, mākslas skandāli Dailes teātrī un Rīga atkal staro: ko darīt 18., 19. un 20. novembrī? 4
Pievienot komentāru