Kārters teica, ka tiek izstrādāti jauni ieroči, "kas radīs pārsteigumu, un es tos šeit nevaru aprakstīt".

Aizsardzības ministrs Kārters: ASV gatavojas savaldīt Krievijas agresiju 220

Ārzemēs
2015. gada 8. novembrī 08:22
Amerikas Savienotās Valstis veic pasākumus, lai uzlabotu savu gatavību savaldīt Krievijas agresiju, paziņojis ASV aizsardzības ministrs Eštons Kārters.

"Mēs piemērojam savu operatīvo gatavību un situāciju plānus, paši un kopā ar sabiedrotajiem rīkojoties, lai savaldītu  Krievijas agresiju, un lai palīdzētu samazināt mūsu sabiedroto un partneru neaizsargātību," sacīja Kārters aizsardzības jautājumem veltītā forumā sestdien Ronalda Reigana prezidenta bibliotēkā Kalifornijas štata Simivelijā.

Ministrs teica, ka Savienotās Valstis modernizē savu kodolarsenālu, investē jaunās tehnoloģijās, tādās kā bezpilota lidaparāti un jauns tālās darbības bumbvedējs, kā arī lāzeros un jaunās elektroniskā kara sistēmās.

Kārters teica, ka tiek izstrādāti jauni ieroči, "kas radīs pārsteigumu, un es tos šeit nevaru aprakstīt".

"Mēs aktualizējam un attīstām savos operatīvos savaldīšanas un aizsardzības plānus, ņemot vērā to, ka ir mainījusies Krievijas izturēšanās", piebilda ministrs.

Viņš uzsvēra, ka Krievijas "rīcība ir izaicinoša" jūrā, gaidā, kosmosā un kibertelpā.

"Maskavas kodolieroču žvadzināšana rada jautājumus par Krievijas līderu uzticību stratēģiskajai stabilitātei, viņu respektu pret normām, kas ir vērstas pret kodolieroču lietošanu", sacīja Kārters.

"Mēs negribam aukstu, kur nu vēl karstu karu ar Krieviju. Mēs nevēlamies padarīt Krieviju par ienaidnieku. Taču, ņemiet vērā, Savienotās Valstis aizstāvēs savas intereses, savus sabiedrotos, principiālo starptautisko kārtību," uzsvēra ASV aizsardzības ministrs.

BNS / Foto: Vida Press
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Jaunais vīrs uzreiz pēc laulību ceremonijas no sievas "izsūc" dvēseli 4
  • Grūti noticēt, ka tas ir musulmaņu Irānā... tā dzīvo bagātie Teherānas bērni. FOTO 13
  • 100 islāmticīgās lakatos sastājas uz Vestminsteras tilta Londonā 19