Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Terora draudi Briselē pamatīgi izmainījuši daudzi cilvēku ikdienas plānus.

Briselē terora draudi. Beļģijas galvaspilsētā slēgtas visas metro stacijas 5

Pasaulē
2015. gada 21. novembrī 12:30 2015. gada 21. novembrī 12:30
Briselē sestdien slēgtas visas metro stacijas, paziņoja pilsētas sabiedriskā transporta tīkla operators pēc tam, kad Beļģija paaugstināja terorakta iespējamības līmeni līdz visaugstākajam, brīdinot, ka pastāv "nenovēršami draudi".

"Federālā Iekšējās drošības dienesta krīzes centra rekomendācijas dēļ visas mūsu metro un tramvaja pieturas šodien [sestdien] ir slēgtas. Tas ir piesardzības pasākums," savā mājaslapā informēja Briseles sabiedriskā transporta operators STIB.

Beļģija sestdien paaugstināja terora draudu līmeni, nacionālajam krīzes centram OCAM brīdinot, ka nedēļu pēc teroraktiem Parīzē pastāv "nenovēršami draudi" arī Briselē.

"Saistībā ar jaunāko novērtējumu.. centrs ir paaugstinājis terorakta draudu līmeni līdz 4, kas nozīmē ļoti nopietnus draudus Briseles rajonam," teikts centra paziņojumā laikā, kad Eiropā pastiprina drošības pasākumus pēc tam, kad uzbrukumos Parīzē gāja bijā 130 cilvēki. Atbildību par uzbrukumiem uzņēmās džihādistu grupējums "Islāma valsts" ("Daesh").

"Analīze liecina par nopietniem un nenovēršamiem draudiem, kuru dēļ jāveic īpaši drošības pasākumi, kā arī jādod detalizētas rekomendācijas iedzīvotājiem," norādīja OCAM, kas atrodas Beļģijas Iekšlietu ministrijas pakļautībā.

Centrs aicināja iedzīvotājus izvairīties no pārpildītām vietām, piemēram, koncertiem un transporta mezgliem Beļģijas galvaspilsētā, kur atrodas arī Eiropas Savienības un NATO galvenie biroju.

Amatpersonas atteicās sniegt detalizētāku informāciju, lai netraucētu "notiekošās izmeklēšanas".

Beļģijas izmeklētāji dažas stundas pirms paziņojuma par draudu līmeņa paaugstināšanu, apsūdzības izvirzīja trešajam aizdomās turētajam par saistību ar uzbrukumiem Parīzē. Šīs personas identitāte netiek atklāta un tā tika aizturēta ceturtdien.

Šonedēļ apsūdzības Beļģijā tika izvirzītas Hamzam Atu un Mohammedam Amri, kas tiek apsūdzēti par palīdzēšanu bēguļojošajam Salaham Abdelslamam, kurš tiek saistīts ar uzbrukumiem Parīzē.

Tiek uzskatīts, ka Briseles iedzīvotājs Abdelslams, kura brālis Brahims uzspridzinājās bārā Parīzē, atrodas Beļģijā un notiek plaša viņa meklēšanas operācija.

Domājams, ka bēguļojošais vīrietis ir cieši saistīts ar 27 gadus veco marokāņu izcelsmes Beļģijas pilsoni Abdelhamidu Abaauds, kurš tiek turēts aizdomās par Parīzes teroraktu organizēšanu un trešdien gāja bojā Francijas policijas reidā dzīvoklī Parīzē.

Abi uzauga nabadzīgajā Briseles Molenbēkas rajonā, kur dzīvo daudz imigrantu un kas tiek uzskatīts par ekstrēmistu perēkli.

BNS/Foto: AFP/LETA

Citi šobrīd lasa

Tur sapņo nokļūt ikviens vīrietis! Ieskats “Victoria's Secret” modeļu ģērbtuvēs 28
No teroristu gūsta atbrīvotā ģimene beidzot sniedz emocionālu un atklātu interviju kopā 31
Sociālā šova meitenēm morāla šķīstīšanās sagādā... neaptveramas grūtības 4
Skatīt visus komentārus