Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Bruņotie turkmēņu nemiernieki pie bojāgājušā pilota.

Turkmēņu nemiernieki publicē video ar nogalināto Krievijas iznīcinātāja pilotu. VIDEO 18+ 23

Pasaulē
2015. gada 24. novembrī 15:08 2015. gada 24. novembrī 15:08
Turkmēņu nemiernieki ziņo, ka abi piloti, kuri katapultējās no notriektās lidmašīnas, tikuši nogalināti piezemēšanās laikā.

Abus pilotus gaisā nošāvuši nemiernieki, kad viņi mēģinājuši savus izpletņus aizmanevrēt līdz valdības kontrolētajai teritorijai.

"Krišanas laikā viņi vairākkārt mēģināja savus izpletņus vadīt tā, lai nokļūtu diktatora Bašara al Asada kontrolētajā zemē," teikts nemiernieku brigādes pārstāvja Džabira Ahmada paziņojumā "Facebook". "Mūsu vīri no Desmitās piekrastes brigādes ložmetēju vienības spēja viņam trāpīt, pirms viņš tika prom, un viņa līķis nokrita atbrīvotajā rajonā."

Nemiernieku komandieris Alpaslans Celiks ziņo, ka nogalināti abi piloti. "Mūsu vīri nošāva viņus gaisā, kur viņi arī nomira." - stāsta Celiks.

Nemiernieki publicējuši video ar vienu no pilotiem, viņi turpina meklē arī otru pilotu.

Turkmēņu nemiernieki karo pret prezidenta Bašara al Asada režīmu un viņus atbalsta Ankara.

Kas ir turkmēņi? Tie ir etniskie turki, kuru dzīvo Sīrijas, Irākas un Irānas reģionā jau kopš 11. gadsimta. Viņu populācija tike lēsta starp 1.5 - 3.5 miljoniem.

Kāda ir viņu lomu Sīrijā? Turcijas trenēti, Sīriešu turkmēņu brigāde sastāv no 10 000 kaujiniekiem un tā radās 2012 gadā, kad Sīrijā sākās pilsoņu karš.

Kas ir viņu sabiedroti un ienaidnieki? To galvenie pretinieki ir regulārā Sīrijas armija un "Islāma valsts" militārie grupējumi. Dažas no turkmēņu vienībām ir kurdu kaujinieku sabiedrotās.

Krievijas Aizsardzības ministrija paziņojusi, ka pie Sīrijas un Turcijas robežas notriekts Krievijas iznīcinātājs "Su-24". Krievija uzsver, ka lidmašīna nav pārkāpusi Turcijas robežu un tā notriekta no zemes 6000 metru augstumā.

Turcijas iznīcinātāji "F-16" atklāja uguni uz reaktīvo lidmašīnu pēc brīdinājumu izteikšanas, ka tā pārkāpj Turcijas gaisa telpu.

Krievijas prezidenta Vladimira Putina preses sekretārs Dmitrijs Peskovs paziņojis, ka Aizsardzības ministrija vēl nav nosaukusi precīzus lidmašīnas nogāšanās iemeslus, tāpēc šobrīd nevar atbildēt uz jautājumu par iespējamo Krievijas reakciju.

Pēc viņa teiktā, iespējams, ka Putins šo jautājumu skars vēlāk otrdien, kad Sočos tiksies ar Jordānijas karali Abullu II. Peskovs uzsvēra, ka tas ir "patiešām ļoti nopietns notikums", taču būtu nepareizi izdarīt secinājums, kamēr nav visas informācijas.

Tikmēr NATO paziņoja, ka rūpīgi seko līdzi incidentam ar Krievijas lidmašīnu un uztur kontaktus ar Turcijas varasiestādēm.

Kā pavēstīja Turcijas Ģenerālštābs, Turcijas iznīcinātāji "F-16" atklāja uguni uz reaktīvo lidmašīnu pēc brīdinājumu izteikšanas, ka tā pārkāpj Turcijas gaisa telpu.

"24.novembrī ap plkst.9.20 neatpazīta lidmašīna Hatajas reģionā piecu minūšu laikā saņēma desmit brīdinājumus, taču, neskatoties uz to, pārkāpa Turcijas gaisa telpu. Reaģēšanas noteikumu ietvaros divi mūsu "F-16", kas veica tajā reģionā patrulēšanu, izrādīja šai lidmašīnai pretestību," teikts Ģenerālštāba paziņojumā.

Mediju izplatītā video redzams, kā lidmašīna uzliesmo gaisā un degoša nogāžas Sīrijas robežas pusē.  

Turkmēņu nemiernieku publicētais  18+ video:

Turcijas gaisa spēki notriec Krievijas kara lidmašīnu - video:

Kasjauns.lv/Foto: ekrānuzņēmums no video

Citi šobrīd lasa

"Piedod man, Latvija!" ... Mēs aizbraucām, bet noteikti atgriezīsimies
Noskaties! Visu laiku ātrākais boksa nokauts titulcīņu vēsturē 2
Trīs reemigrējušās ģimenes pastāsta par savām problēmām pēc atgriešanās Latvijā 115
Skatīt visus komentārus