Vienlaikus Putins Krievijas lidmašīnas notriekšanu nosauca par "dūrienu mugurā", ko izdarījuši "teroristu līdzdalībnieki".

Putins: "Lidmašīnas notriekšanai būs nopietnas sekas Krievijas un Turcijas attiecībās" 128

Pasaulē
2015. gada 24. novembrī 16:30 2015. gada 24. novembrī 16:30
Krievijas prezidents Vladimirs Putins otrdien paziņojis, ka Krievijas lidmašīnas notriekšana pie robežas ar Sīriju atstās nopietnas sekas uz Maskavas attiecībām ar Turciju.

"Šodienas traģiskajiem notikumiem būs nopietnas sekas uz Krievijas-Turcijas attiecībām," televīzijā pārraidītās tikšanās laikā ar Jordānijas karali Abdullu II norādīja Putins. "Mēs, protams, rūpīgi analizēsim visu notikušo."

Putins atkārtoja jau iepriekš izskanējušos Maskavas apgalvojumus, ka krievu lidmašīna notriekšanas brīdī esot atradusies virs Sīrijas teritorijas un neesot radījusi nekādus draudus Turcijai.

"Mūsu lidmašīna ar raķeti gaiss-gaiss no turku iznīcinātāja "F-16" tika notriekta virs Sīrijas teritorijas. Tā nogāzās Sīrijas teritorijā četrus kilometrus no Turcijas robežas," norādīja Putins, kurš Jordānijas karali šobrīd uzņem Sočos. "Mūsu piloti un mūsu lidmašīna nekādā veidā neapdraudēja Turciju."

Vienlaikus Putins Krievijas lidmašīnas notriekšanu nosauca par "dūrienu mugurā", ko izdarījuši "teroristu līdzdalībnieki".

Nevaru šodien notikušo nosaukt citādi, piebilda Krievijas līderis.

Tikmēr Krievijas Aizsardzības ministrija paskaidrojumu saņemšanai izsaukusi Turcijas militāro atašeju Maskavā.

To apstiprināja kāda Turcijas vēstniecības amatpersona, taču sīkāku informāciju nesniedza.

 LETA/Foto: Reuters/EPA/AFP

Citi šobrīd lasa

Vieglatlētei Aigai Grabustei kāzas lauku stilā 9
8 svarīgas lietas, ja vēlies tikt vaļā no apaļīga vēderiņa 1
Latvietim Romānam Krilovam briti piespriež 9 gadus cietumā - tieši Tēva dienā viņš nogalināja gādīgu tēti 15
Skatīt visus komentārus