Briselē ceturtais terorisma trauksmes līmenis tika izsludināts sestdien, pieļaujot iespēju, ka vairākās pilsētas vietās varētu tikt sarīkoti Parīzes teroraktiem līdzīgi uzbrukumi

Briselē kļuvis drošāk; pilsētā samazina pretterorisma trauksmes līmeni 11

Ārzemēs
2015. gada 26. novembrī 21:28
Pretterorisma trauksmes līmenis Briselē, kas sešas dienas saglabāts visaugstākajā līmenī, ceturtdien beidzot pazemināts, ziņo aģentūra "Belga".

Neatkarīgā draudu izvērtēšanas iestāde OCAM trauksmes līmeni pazeminājusi no ceturtā uz trešo.

Briselē ceturtais terorisma trauksmes līmenis tika izsludināts sestdien, pieļaujot iespēju, ka vairākās pilsētas vietās varētu tikt sarīkoti Parīzes teroraktiem līdzīgi uzbrukumi ar sprāgstvielām un šaujamieročiem.

Pārējā valstī sestdien tika izsludināts trešais trauksmes līmenis, kas joprojām ir spēkā.

Teroraktos Parīzē 13. un 14.novembrī tika nogalināti 130 cilvēki. Atbildību par uzbrukumiem uzņēmies teroristiskais grupējums "Islāma valsts".

Vairāki no teroristiem, kas sarīkoja šo slaktiņu, bija Briseles iedzīvotāji.

Saistībā ar teroraktiem Beļģijā aizturēti pieci aizdomās turētie un izdots starptautisks orderis sestā aizdomās turētā arestam.

Amatpersonas norādīja, ka pretterorisma trauksmes līmeņa pazemināšana Briselē ir labas ziņas sabiedriskajai dzīvei un uzlabo cilvēku iespējas pārvietoties, bet nekas vēl nav galā.

Līmeņa pazemināšana bija negaidīts lēmums, jo sākotnēji valdība ziņoja, ka augstākais līmenis galvaspilsētā tiks saglabāts līdz pirmdienai.

LETA/Foto: AFP/LETA


Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Labākie jaunie restorāni Latvijā. TOPS 17
  • Purva Intas pēdējā vēlēšanās izpildīta. Viņa apglabāta pie savām mājām. FOTO 39
  • Kāpēc atkal jāpagriež pulksteņi, un kam tas ir vajadzīgs 46