Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Nespējot izlemt, vai Erdoans patiešām izskatās kā Gollums, tiesa lūdza ekspertu grupai noteikt, vai salīdzinājums ir uzskatāms par prezidenta aizskārumu.

Turcijas tiesa lūdz izanalizēt, vai prezidents Erdoans līdzinās Gollumam 6

Pasaulē
2015. gada 2. decembrī 14:28 2015. gada 2. decembrī 14:28
Tiesa Turcijā ir uzdevusi ekspertiem izanalizēt "Gredzenu pavēlnieka" varoni Gollumu, lai izvērtētu, vai kādam ārstam ir jāpiespriež cietumsods par prezidenta Redžepa Tajipa Erdoana salīdzināšanu ar šo tēlu, trešdien vēstīja plašsaziņas līdzekļi.

Bilginam Čiftči draud līdz diviem gadiem ilgs cietumsods par prezidenta apvainošanu pēc tam, kad viņš dalījās ar attēliem, kuros Erdoans salīdzināts ar Gollumu - Džona Ronalda Rūela Tolkīna fantāzijas romānu un tiem sekojošo filmu sērijas "Gredzenu pavēlnieks" tēlu - tievu, bālu, izstīdzējušu radījumu, kura personībā apvienots gan labais, gan ļaunais.

Nespējot izlemt, vai Erdoans patiešām izskatās kā Gollums, tiesa Aidinas provincē Turcijas rietumos lūdza ekspertu grupai, ko veido divi akadēmisko aprindu pārstāvji, divi psihologi un kinoeksperts, noteikt, vai salīdzinājums ir uzskatāms par prezidenta aizskārumu, vēstīja laikraksts "Milliyet".

Tiesnesis pieņēma lēmumu pēc tam, kad atzina, ka nav redzējis visu ārkārtīgi populāro "Gredzenu pavēlnieka" filmu sēriju, kas balstīta uz plaši pazīstamajām grāmatām un kuru režisors ir Pīters Džeksons.

Tiesa piekrita atlikt lietas izskatīšanu līdz februārim, lai ekspertiem būtu laiks izanalizēt Golluma tēlu, vēstīja laikraksts.

Čiftči zaudēja darbu slimnīcā un oktobrī un kādu laiku pavadīja apcietinājumā pēc tam, kad izplatīja attēlus, kuros Erdoana sejas izteiksme ēdot, paužot pārsteigumu un sajūsmu ir salīdzināta ar Golluma sejas izteiksmi, veicot tādas pašas darbības.

Lietu tiesa izskata laikā, kad pieaug bažas par arvien vairāk žurnālistu, emuāru autoru un vienkāršu sabiedrības locekļu nonākšanu tiesas priekšā par Erdoana un citu augstāko Turcijas amatpersonu aizskaršanu.

Citā plašu ievērību ieguvušā lietā modele un bijusī "Mis Turcija" titula ieguvēja Merve Bijiksarača maijā tika tiesāta par prezidenta apvainošanu.

Pagājušajā nedēļā divi no Turcijā populārākajiem žurnālistiem - laikraksta "Cumhuriyet" galvenais redaktors Džans Dindars un tā biroja Ankarā vadītājs Erdems Gils tika aizturēti apsūdzībās par spiegošanu lietā, kas izpelnījās plašu starptautisku nosodījumu.

 

 

BNS / Foto: Twitter

Citi šobrīd lasa

Super lēts dzīvoklis Rīgas centrā - neuzķeries! Sludinājumu portālā uzdarbojas krāpnieki 13
Kopā jau 70 gadus. Karalienei Elizabetei un princim Filipam šodien īpaša diena 15
Slimnīcā kritiskā stāvoklī nokļuvis Latvijas izlases futbolists Vardanjans 2
Skatīt visus komentārus