Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Igaunijas prezidents Tomass Hendriks Ilvess un viņa latviešu sirdsdāma Ieva Kupce beidzot paziņojuši, ka oficiāli saderinājušies un drīzumā gaidāmas kāzas.

Igaunijas prezidents Ilvess saderinājies ar savu latviešu mīļoto Ievu Kupci 116

Pasaulē
2015. gada 7. decembrī 15:36 2015. gada 7. decembrī 15:36
Igaunijas prezidents Tomass Hendriks Ilvess novembra vidū saderinājies ar savu latviešu mīļoto, latvieti Ievu Kupci. Šo priecīgo vēsti paziņojis Igaunijas prezidenta padomnieks Tomass Sildams. Tas nozīmē, ka drīzumā gaidāmas starptautiskas kāzas un latviete kļūs par Igaunijas pirmo lēdiju.

„Novembra vidū Tomass Hendriks Ilvess un Ieva Kupce saderinājās. Tas bija viņu privāts lēmums, un nav saistīts ar Tomasa Hendrika Ilvesa kā Igaunijas prezidenta amata pienākumiem,” izmaiņas prezidenta dzīvē komentējis viņa padomnieks Sildams.

Kasjauns.lv jau rakstīja, ka pagājušajā nedēļā Ilvess publiski atzinies simpātijās latvietei Ievai Kupcei. Kaimiņvalsts līderis savai sirdsdāmai veltījis dziesmu „You Really Got Me”, kas tulkojumā nozīmē - „Tu mani tik tiešām apbūri”. 3. decembrī Igaunijas prezidents ar savu sirdsdāmu ne tikai izgājis sabiedrībā, bet arī bija mīļi sadevušies rokās un dejoja. Viņi neslēpa savas tuvās attiecības. Pērnnedēļ Tallinas kinoteātrī „Soprus” tika prezentēts Igaunijas prezidenta sastādītais disks ar viņa jaunības dienas iemīļotāko mūziku „Teenage Wasteland – Mīļākās dziesmas 1963 – 1978”. Dīdžeja lomā iejutās pats prezidents Ilvess.

Pēc šķiršanās Igaunijas prezidents jau vairākkārt ir bijis romantiskos randiņos ar latvieti. Līdz šim viņi īpaši publiski savas tuvās attiecības nebija izrādījuši, bet tās arī neslēpa. Viņi kopā apmeklējuši gan vairākus koncertus Igaunijā, gan vakariņojuši divvientulībā Rīgas kafejnīcās.

Ieva Kupce savu diplomātisko karjeru Ārlietu ministrijā sākusi 1997. gadā, 2005. gadā viņa aktīvi iesaistījusies NATO samita organizēšanā. Šobrīd viņa ir Latvijas Aizsardzības ministrijas Nacionālās kiberdrošības politikas koordinācijas nodaļas vadītāja. Valsts Kupces darbību novērtējusi, viņai 2007. gadā pasniedzot Atzinības krustu par pašaizliedzīgo ieguldījumu Rīgas NATO sanāksmes organizēšanā un norises nodrošināšanā.

Amatpersonas deklarācija liecina, ka Ievai Kupcei pieder dzīvoklis Limbažos, zeme Salacgrīvā un dzīvoklis Gruzijā. Viņa nav precējusies, bet viņai ir dēls Ralfs Jānis, kura tēvs ir Latvijas vēstnieks Grieķijā Ivars Pundurs.

Kasjauns.lv jau rakstīja, ka pērn augustā Igaunijā izvērtās pamatīgs skandāls – 46 gadu vecā Igaunijas prezidenta Tomasa Hendrika Ilvesa kundze Evelīna Tallinas naktskafejnīcā „Komeet” tika pieķerta skūpstāmies ar 28 gados veco Tallinā strādājošo reklāmistu, francūzi Vinsentu Arenagu. Skandāls šopavasar beidzās ar abu šķiršanos.

Ilvesi apprecējās pirms 12 gadiem. Toreizējam Igaunijas ārlietu ministram Tomasam Hendrikam Ilvesam un Tallinas laikraksta „Eesti Paevaleht” reklāmas daļas direktorei Evelīnai Intai – Lambotai tās bija otrās laulība. Ilvesam no pirmās laulības ir divi bērni – dēls Lukass (dzimis 1987. gadā) un meita Jūlija (dzimusi 1992. gadā). 2003. gadā piedzima abu kopīgā meita – Kadri Keja.

Tomass Hendriks Ilvess un Ieva Kupce ballītē dejo (Igaunijas TV3)

 

 

Elmārs Barkāns/Foto: president.ee, ekrānuzņēmumi no „Postimees”, „Eesti Express”, elu24.ee un ec.europa.eu, aculiecinieka foto, AFP/LETA

Citi šobrīd lasa

Trampa jaunākais dēls sen nebija redzēts publiski, un tagad izrādās, ka viņš jau pāraudzis mammu. FOTO 16
Aleksandrs no Ņižņijnovgorodas ar savu neparasto mājdzīvnieku dzen izmisumā kaimiņus 16
ASV sinoptiķi prognozē, kāda būs ziema Eiropā, tostarp Latvijā 14
Skatīt visus komentārus