Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X

Identificēts trešais uzbrucējs Parīzes koncertzālei "Bataclan"

Pasaulē
2015. gada 9. decembrī 22:27 2015. gada 9. decembrī 22:27
Izmeklētāji identificējuši trešo pašnāvnieku spridzinātāju, kas 13.novembrī uzbruka "Bataclan" koncertzālei Parīzē, kur slaktiņā dzīvību zaudēja 89 koncerta apmeklētāji, trešdien paziņoja Francijas premjerministrs Manuels Valss.

Uzbrucējs identificēts kā 23 gadus vecais Fueds Mohameds Agads no Strasbūras, kurš 2013.gada nogalē devies uz Sīriju.

Pēc izmeklētāju teiktā, viņi spējuši noteikt Agada identitāti pēc DNS saderības ar viņa ģimenes locekļiem. Viņa māte par dēla nāvi informēta ar īsziņu no Sīrijas.

Agads 2013.gadā kopā ar vēl vairākiem jauniem cilvēkiem devies uz Sīriju, trešdien atklāja avots Francijas tiesu sistēmā.

Laikraksts "Le Parisien" vēstīja, ka jaunie cilvēki bijuši no Strasbūras un Francijā no Sīrijas atgriezušies 2014.gada pavasarī.

Septiņi no viņiem, bet ne Parīzes pašnāvnieks, vēlāk tika arestēti un ieslodzīti, ziņoja "Le Parisien".

Agada tēvs Saids Mohameds Agads trešdien žurnālistiem paziņoja, ka pats būtu nogalinājis savu dēlu, ja būtu zinājis viņa plānus. Viņš par sava dēla līdzdalību slaktiņā uzzinājis trešdien kopā ar pārējo valsti.

"Protams, es esmu pārsteigts," žurnālistiem pie savas mājas Strasbūras piepilsētā Bišheimā pavēstīja Agads vecākais. "Es viņu pats būtu pirms tam nogalinājis."

Pēc viņa teiktā, viņš zinājis, ka dēls kopā ar jauniešu grupu no Strasbūras reģiona 2013.gadā devies uz Sīriju, taču ne to, ka viņš atgriezies.

"Pēdējo reizi es viņu redzēju pirms diviem gadiem, kad viņš devās prom. Man nav vārdu, es par to uzzinājusi tikai šorīt. Man ir jāsaņemas," sacīja uzbrucēja tēvs.

Uzbrukums "Bataclan" bija daļa no teroraktiem, kuros 13. un 14.novembrī Francijas galvaspilsētā gāja bojā 130 cilvēki.

Uzbrukumos dzīvību zaudēja arī septiņi teroristi.

Divi no trim, kas uzspridzinājās "Bataclan", iepriekš tika identificēti kā 28 gadus vecais Samijs Amimurs un 29 gadus vecais Ismails Omars Mostefais.

LETA

Citi šobrīd lasa

Eksprezidente norāda: būtu jābaidās, ka pie mums atkal ieplūdīs cilvēki, kas nicina šo valsti 189
Kopā jau 70 gadus. Karalienei Elizabetei un princim Filipam šodien īpaša diena 20
FOTO: uzspridzināta viena no ASV slavenākajām sporta būvēm 5
Pievienot komentāru