Versija par teroraktu Ēģiptes izmeklētājiem nav apstiprinājusies.

Ēģiptes izmeklētāji: "Nekas neliecina, ka Krievijas lidmašīnas katastrofa bija terorakts" 14

Ārzemēs
2015. gada 14. decembrī 14:16
Ēģipte pabeigusi sākotnējo izmeklēšanu par 31.oktobrī notikušo Krievijas lidmašīnas katastrofu, kurā dzīvību zaudēja 224 cilvēki, un secinājusi, ka pagaidām nevar atbalstīt Maskavas viedokli par teroraktu, pirmdien paziņojusi Civilās aviācijas ministrija.

"Tehniskā izmeklēšanas komiteja līdz šim nav atradusi neko, kas liecinātu par nelegālu iejaukšanos vai teroristu rīcību," pavēstīja ministrija.

Krievijas aviolaineris "Airbus A321" nogāzās īsi pēc pacelšanās no Šarm eš Šeihas Sīnāja pussalā. Krievija uzskata, ka lidmašīnā, domājams, atradās bumba, tādēļ lidaparāts uzsprāga un nogāzās.

Atbildību pat notikušo uzņēmās teroristu grupējums "Islāma valsts". Krievija pēc lidmašīnas katastrofas apturēja visus Krievijas aviokompāniju reisus uz un no Ēģiptes. Arī Lielbritānija ir apturējusi lidojumus uz un no Šarm eš Šeihas.

Ēģiptes Civilās aviācijas ministrija paziņoja, ka tehniskās izmeklēšanas komiteja darbu turpinās. Atbildot uz Ēģiptes paziņojumu, Kremļa preses pārstāvis Dmitrijs Peskovs sacīja, ka var tikai atkārtot Krievijas ekspertu un īpašo spēku secinājumus, kas liecina par teroraktu.

Krievijas prezidents 17.novembrī paziņoja, ka izmeklētāji atraduši pierādījumus par bumbu lidmašīnā, un solīja saukt pie atbildības vainīgos. "Mēs meklēsim viņus visur, kur viņi varētu būt. Mēs viņus atradīsim jebkurā pasaules malā un sodīsim," sacīja Putins.

Tai pašā dienā Krievijas Federālā drošības dienesta (FDD) vadītājs Aleksandrs Bortņikovs paziņoja, ka lidmašīnas katastrofu izraisījusi bumba, kuras spēks bijis līdzvērtīgs vienam kilogramam trinitrotoluola (TNT). Bortņikovs pauda pārliecību, ka katastrofu izraisīja teroristu uzbrukums.

Viņš sacīja, ka lidmašīnā bijušo priekšmetu, tostarp pasažieru personisko mantu, bagāžas un lidmašīnas datu izpēte liecinājusi par ārvalstīs ražotu sprāgstvielu klātbūtni.

LETA/Foto: Reuters
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Izmeklēšana noslepkavotā Egila lietā pabeigta. Policijā atklāj liktenīgās dienas apstākļus 28
  • Kāpēc lietuviešu puisis nošāva savu ģimeni? Viņa klasesbiedrene atklāj iespējamos cēloņus 98
  • Egidija ģimene apšauta miegā. Puisis vainu noliedz: mājās bijis, bet neko neatceras 8