Pirmdien publiskotie jaunākie aptauju dati rāda, ka jau 50% britu gribētu izstāšanos no ES.

Jau puse britu vēlas valsts izstāšanos no Eiropas Savienības 71

Ārzemēs
2015. gada 15. decembrī 15:07
Puse Lielbritānijas iedzīvotāju vēlas, lai valsts izstājas no Eiropas Savienības (ES), liecina pirmdien publiskotie aptaujas dati.

Sabiedriskās domas pētniecības uzņēmuma ICM veiktā aptauja liecina, ka 50% respondentu balsotu par izstāšanos no ES, ziņo laikraksts "Daily Telegraph", norādot, ka tāda ir proporcija, ja netiek ņemti vērā vēlētāji, kas vēl nav izlēmuši, kā balsos.

Lielbritānijas premjerministrs Deivids Kemerons solījis līdz 2017.gada beigām sarīkot referendumu par valsts turpmāko dalību ES.

Kemerons, kurš, pēc paša teiktā, atbalsta valsts palikšanu ES, izklāstījis prasības Lielbritānijas turpmākajai dalībai ES, ar tām sadusmojot vairākus ES līderus, kas prasības nodēvējuši par nereālistiskām.

Vairums prasību ir vērstas uz to, lai Lielbritānijas tautsaimniecībai garantētu izņēmuma nosacījumus attiecībā uz zināmu ES noteikumu izpildi, kā arī migrācijas samazināšanu no atsevišķām bloka dalībvalstīm.

Arī pētījumu centra ORB 24.novembrī publiskotie aptaujas rezultāti liecināja, ka 52% respondentu vēlas, lai Lielbritānija pamet ES.

Savukārt otrdien publiskotie ICM veiktās aptaujas dati liecina, ka 42% no 2053 intervētajiem respondentiem atbalsta palikšanu ES sastāvā, kamēr 41% izteicies, ka vēlas aiziešanu no bloka.

Taču atbildot uz jautājumu, kāda būtu viņu nostāja, ja Kemeronam neizdotos sarunās ar ES mainīt pārvietošanās brīvības nosacījumus, to britu skaits, kas joprojām atbalstītu palikšanu blokā, saruka līdz 40%, savukārt 45% šādā gadījumā būtu gatavi balsot par izstāšanos.

LETA/Foto: Shutterstock
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Grūti noticēt, ka tas ir musulmaņu Irānā... tā dzīvo bagātie Teherānas bērni. FOTO 24
  • Kaimiņus Liepājā satrauc, ka mājā skaļi kliedz bērns. Izrādās, puikas dzīve ir ļoti skarba 36
  • Londonietis uz Vestminsteras tilta atstāj spēcīgu videovēstījumu "Islāma valstij" 5