Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
DNS paraugos atrasti ģenētiskie rādītāji, kas kopīgi ar mūsdienu Īrijas iedzīvotājiem, kā arī Tuvo Austrumu un vairāku Austrumeiropas reģionu iedzīvotājiem.

Īru senči ir cēlušies no Austrumeiropas, secināts pētījumā 22

Pasaulē
2016. gada 5. janvārī 20:18 2016. gada 5. janvārī 20:18
Akmens un bronzas laikmeta apbedījuma vietā atrastu mirstīgo atlieku analīzē atklājies, ka Īrijas iedzīvotāju senči nākuši no Tuvajiem Austrumiem un vēlāk arī no Austrumeiropas.

Dublinas Trīsvienības koledžas un Karalienes universitātes Belfāstā pētnieki analizēja DNS paraugus no sievietes, kas pirms 5000 gadiem tika apglabāta netālu no Belfāstas, kā arī trīs pirms 3000 līdz 4000 gadiem apglabātu vīriešu ģenētisko materiālu.

Analizētajos paraugos atrasti ģenētiskie rādītāji, kas kopīgi ar mūsdienu Īrijas iedzīvotājiem, kā arī Tuvo Austrumu un vairāku Austrumeiropas reģionu iedzīvotājiem.

Zinātnieki secinājuši, ka bijis liels imigrācijas vilnis no Tuvajiem Austrumiem. Domājams, ka ieceļotāji ieveduši tagadējā Īrijas teritorijā zināšanas par lauksaimniecību un keramiku un sajaukušies ar vietējām tautām.

Vēlāk teritorijā bijis jauns imigrācijas vilnis no stepes, kas stiepjas no Moldovas līdz Kazahstānai. Līdz ar to ienākusi arī asins slimība hemohromatoze, kas Īrijā ir tik izplatīta, ka tiek uzskatīta par ķeltu slimību.

Zinātnieki uzskata, ka bronzas laikmeta ieceļotāji no Austrumeiropas atveduši metāla ieguves un apstrādes prasmi.

Domājams, ka viņu runātā indoeiropiešu valoda kļuva par īru un citu ķeltu valodu pamatu.

LETA, DPA/ Foto: Shutterstock

Citi šobrīd lasa

Krāšņs salūts, prominences satiekas koncertā un izgaismotā Rīga. Aizvadīto svētku kopsavilkums fotogrāfijās 17
Šī mežonīgā ģimene nesūta savus 7 bērnus skolā, ļauj viņiem visu un par rezultātu priecājas 94
Trampa jaunākais dēls sen nebija redzēts publiski, un tagad izrādās, ka viņš jau pāraudzis mammu. FOTO 16
Skatīt visus komentārus