Vācijas tieslietu ministrs Heiko Māss.

Vācijas tieslietu ministrs: "Ķelnes seksuālo uzbrukumu veicēji var tikt izraidīti" 19

Ārzemēs
2016. gada 7. janvārī 17:23
Patvēruma meklētāji var tikt izraidīti no Vācijas, ja tiks konstatēta viņu piedalīšanās seksuālajos uzbrukumos sievietēm, kas Vecgada vakarā notika Ķelnē, ceturtdien paziņoja Vācijas tieslietu ministrs Heiko Māss.

Policija ir paziņojusi, ka aculiecinieces raksturojušas uzbrucējus kā “arābu vai Ziemeļāfrikas izcelsmes” vīriešus, bet esot maz drošas informācijas par to, kas sarīkojuši šos uzbrukumus.

Vācijas amatpersonas ir brīdinājušas, ka ir svarīgi neturēt aizdomās bēgļus vispār. Tomēr Māss ceturtdien publicētā intervijā laikrakstu grupai “Funke” sacīja, ka "izraidīšanas noteikti būtu apsveramas".

Ministrs sacīja, ka likums ļauj izraidīt cilvēkus viņu patvēruma pieprasījumu izskatīšanas laikā, ja viņiem ir piespriests cietumsods uz vismaz vienu gadu, un tas ir iespējams seksuālu noziegumu gadījumā.

Jau ziņots, ka Vācijas policija saņēmusi aptuveni 90 sūdzības par seksuāliem uzbrukumiem un vienu izvarošanu Vecgada vakarā. Cietušās policijai stāstījušas, ka uzbrucēji bijuši aptuveni 1000 vīriešu bars, kuri sadalījušies grupās pa pieciem, uzbrukuši sievietēm, kā arī apzaguši viņas. Vīrieši izskatījušies "arābu vai Ziemeļāfrikas izcelsmes".

BNS/Foto: EPA/LETA

Izlasi

Unikāli, vēsturiski un sirdi plosoši kadri: Černobiļa laiku lokos 21
Bijusī Igaunijas pirmā lēdija Ieva Ilvesa sociālajos tīklos publisko foto ar dēlu 18
Princis Harijs pastāsta hercogienei Ketrīnai, kā jutās pēc mammas nāves 4
Skatīt visus komentārus