Austrija uz robežas atraidīs imigrantus, kuri nedodas uz Vāciju 3

Ārzemēs
2016. gada 15. janvārī 22:57
Austrija plāno uz savām robežām atraidīt imigrantus, kuri nedodas uz Vāciju, piektdien paziņoja Austrijas iekšlietu ministre Johanna Mikla-Leitnere.

Bēgļi, kas plāno doties cauri Austrijai uz kādu citu valsti, izņemot Vāciju, uz Austrijas dienvidu robežas ar Slovēniju tiks apturēti, sacīja ministre.

Šāds solis sperts sakarā ar pieaugošo imigrantu skaitu, kurus Vācija sūta atpakaļ uz Austriju un kuru galamērķis bijusi Skandināvija vai kāda cita Eiropas valsts. Austrija kopš decembra beigām uz Slovēnijas robežas jau liegusi iekļūt valstī 2568 imigrantiem.

Katru dienu Austrijā ierodas no 200 līdz 300 Vācijas atraidīti imigranti.

Pērn Austrija kļuva par vienu no galvenajām tranzīta valstīm simtiem tūkstošiem migrantu, kas no Tuvajiem Austrumiem un citurienes devās uz Eiropu caur Grieķiju un Balkāniem.

Vairums imigrantu par galamērķi izraudzījās Vāciju un Zviedriju, bet, rēķinot pieprasījuma skaitu uz vienu iedzīvotāju, Austrijā joprojām ir viens no augstākajiem rādītājiem Eiropas Savienībā (ES).

Austrijā imigrantu radītais slogs veicinājis galēji labējās Brīvības partijas (FPOe) popularitātes pieaugumu un vairojis spriedzi valdošās centriskās koalīcijas iekšienē.

Austrija 2015.gadā reģistrējusi 90 000 lūgumu pēc patvēruma, kas ir par vismaz 200% vairāk nekā iepriekšējā gadā, un šim gadam prognozē 120 000 lūgumu.

"Ikviens zina, ka tas ir neiespējami," paziņoja Mikla-Leitnere.

LETA
Pievienot komentāru

Noteikti izlasi

  • Traģisku stāstu Rīgā kļūst arvien vairāk: cilvēkus met ārā no pašu dzīvokļiem 61
  • Divus mēnešus vecam bērnam zilumi un lauztas ribas. Tēvs esot pārāk cieši apskāvis 47
  • Lietuvietis Ēvalds izkrāpj 100 miljonus ASV dolāru, savās shēmās izmantojot arī Latviju 2