Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Pasaules ekonomikas forumā Šveices pilsētā Davosā Manuels Valss pavēstīja, ka Francija "ir karā, kas nozīmē visu mūsu demokrātijā esošo līdzekļu izmantošanu Francijas tautas aizsardzībai".

Francijas premjers: "Ārkārtas stāvoklis paliks spēkā līdz "Islāma valsts" sakāvei" 4

Pasaulē
2016. gada 22. janvārī 10:21 2016. gada 22. janvārī 10:21
Francijā pēc teroraktiem Parīzē noteiktais ārkārtas stāvoklis paliks spēkā līdz "totālais un globālais karš" pret džihādistu grupējumu "Islāma valsts" būs galā, paziņojis Francijas premjerministrs Manuels Valss.

Intervijā raidsabiedrībai BBC Pasaules ekonomikas forumā Šveices pilsētā Davosā Valss pavēstīja, ka Francija "ir karā, kas nozīmē visu mūsu demokrātijā esošo līdzekļu izmantošanu Francijas tautas aizsardzībai".

Atbildot uz jautājumu, cik ilgi ārkārtas stāvoklis paliks spēkā, Valss pavēstīja: "Vajadzīgo laiku. Mēs nevaram visu laiku dzīvot ārkārtas stāvoklī. Kamēr pastāv drauds, mums ir jāizmanto visi līdzekļi, līdz mēs tiksim vaļā no "Islāma valsts"."

"Āfrikā, Tuvajos Austrumos, Āzijā mums ir jāiznīdē, jālikvidē "Islāma valsts"," sacīja Valss. "Tas ir totāls un globāls karš ar terorismu."

Francijas valdība decembrī atbalstīja konstitūcijas grozījumus par ārkārtas stāvokļa ieviešanas nosacījumiem, tostarp paredzot īpašas pilnvaras policijai veikt arestus un kratīšanas bez tiesneša sankcijas.

Islāma ekstrēmistu veiktajos teroraktos Parīzē 13. un 14.novembrī tika noslepkavoti 130 cilvēki. Atbildību par uzbrukumiem uzņēmies teroristiskais grupējums "Islāma valsts".

LETA/Foto: AFP/LETA

Citi šobrīd lasa

Krāšņs salūts, prominences satiekas koncertā un izgaismotā Rīga. Aizvadīto svētku kopsavilkums fotogrāfijās 16
Trampa jaunākais dēls sen nebija redzēts publiski, un tagad izrādās, ka viņš jau pāraudzis mammu. FOTO 8
Rodions Kurucs pastāsta, kāpēc nespēlēja Latvijas jaunatnes izlasēs un kāpēc pieņems Spānijas sportista pilsonību
Skatīt visus komentārus