Pasaules ekonomikas forumā Šveices pilsētā Davosā Manuels Valss pavēstīja, ka Francija "ir karā, kas nozīmē visu mūsu demokrātijā esošo līdzekļu izmantošanu Francijas tautas aizsardzībai".

Francijas premjers: "Ārkārtas stāvoklis paliks spēkā līdz "Islāma valsts" sakāvei" 4

Ārzemēs
2016. gada 22. janvārī 10:21
Francijā pēc teroraktiem Parīzē noteiktais ārkārtas stāvoklis paliks spēkā līdz "totālais un globālais karš" pret džihādistu grupējumu "Islāma valsts" būs galā, paziņojis Francijas premjerministrs Manuels Valss.

Intervijā raidsabiedrībai BBC Pasaules ekonomikas forumā Šveices pilsētā Davosā Valss pavēstīja, ka Francija "ir karā, kas nozīmē visu mūsu demokrātijā esošo līdzekļu izmantošanu Francijas tautas aizsardzībai".

Atbildot uz jautājumu, cik ilgi ārkārtas stāvoklis paliks spēkā, Valss pavēstīja: "Vajadzīgo laiku. Mēs nevaram visu laiku dzīvot ārkārtas stāvoklī. Kamēr pastāv drauds, mums ir jāizmanto visi līdzekļi, līdz mēs tiksim vaļā no "Islāma valsts"."

"Āfrikā, Tuvajos Austrumos, Āzijā mums ir jāiznīdē, jālikvidē "Islāma valsts"," sacīja Valss. "Tas ir totāls un globāls karš ar terorismu."

Francijas valdība decembrī atbalstīja konstitūcijas grozījumus par ārkārtas stāvokļa ieviešanas nosacījumiem, tostarp paredzot īpašas pilnvaras policijai veikt arestus un kratīšanas bez tiesneša sankcijas.

Islāma ekstrēmistu veiktajos teroraktos Parīzē 13. un 14.novembrī tika noslepkavoti 130 cilvēki. Atbildību par uzbrukumiem uzņēmies teroristiskais grupējums "Islāma valsts".

LETA/Foto: AFP/LETA
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • No sestdienas mainās nosacījumi bezdarbnieka pabalsta iegūšanai 8
  • Krievijas vēsturē baisākais maniaks Popkovs apsūdzēts vēl 60 sieviešu slepkavībās 6
  • Repšes meita pēc operācijas pateicas par spēcinošo atbalstu 5