Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Nogalinātā darbiniece ir 22 gadus vecā Aleksandra Mezhera.

Pēc darbinieces noduršanas Zviedrijā aicina uzlabot drošību bēgļu centros 12

Pasaulē
2016. gada 26. janvārī 21:22 2016. gada 26. janvārī 21:22
Zviedrijas amatpersonas otrdien aicināja uzlabot drošību pārpildītajos bēgļu uzņemšanas centros pēc pirmdien notikušā incidenta, kad nepilngadīgs patvēruma meklētājs bēgļu uzņemšanas centrā Zviedrijas rietumos nodūra kādu centra darbinieci.

Uzbrukums notika Mēlndalas pilsētā Zviedrijas rietumos kādā patvēruma meklētāju centrā, kurā dzīvo 14 līdz 17 gadus veci nepilngadīgie.

Nogalinātā darbiniece ir 22 gadus vecā Aleksandra Mezhera, kuras ģimene Zviedrijā ieradusies no Libānas.

"Es domāju, ka daudzi cilvēki bažījas un ir noraizējušies, ka pieaugs vardarbība, jo Zviedrija ir uzņēmusi tik daudz bērnu bez vecākiem un jaunu cilvēku," pēc Mēlndalas apmeklēšanas sacīja Zviedrijas premjerministrs Stefans Levēns.

"Daudziem no tiem, kuri jauni ierodas Zviedrijā, ir traumatiska pieredze, un vieglu atbilžu nav," viņš piebilda.

"Es neteiktu, ka mēs esam uzņēmuši pārāk daudz migrantu, bet varētu būt, ka pārāk īsā laikā nelielā skaitā vietu, kur Zviedrijā tiek izmitināti migranti, ir ieradušies pārāk daudz cilvēku," sacīja Zviedrijas Iekšlietu ministrijas augsta ranga amatpersona Viktors Harju.

Pēc Zviedrijas pašvaldību un reģionu asociācijas datiem apmēram 40 līdz 50 pašvaldības ir saskārušās ar ārkārtīgi lielām grūtībām bēgļu uzņemšanā.

"Mūsu biedri apraksta ļoti smagu situāciju. Daudzas no tām iestādēm ir pārpildītas un daudzi darbinieki nav apmācīti risināt vai iejaukties šāda veida vardarbīgās situācijās," sacīja arodbiedrības "Vision", kurā ir pārstāvēti daudzi bēgļu centru darbinieki, amatpersona Kristīna Folkesona.

Zviedrija, kurā dzīvo 9,8 miljoni cilvēku, pērn uzņēma 160 tūkstošus patvēruma meklētāju, kas ir lielākais skaits uz vienu iedzīvotāju Eiropas Savienībā.

 

LETA / Foto: AFP/LETA

Citi šobrīd lasa

FOTOREPORTĀŽA: Latvijas labākie skatuves mākslinieki ierodas uz “Spēlmaņu nakts” ceremoniju 36
Dejoja visi! Aktieri jandalē "Spēlmaņu nakts" ballītē 36
Par likumīgu autostāvvietas izmantošanu pie Mēbeļu nama Vladimiram izraksta sodu - 500 eiro 23
Skatīt visus komentārus