Lēmums par ikgadējā karnevāla atcelšanu nebija vienbalsīgs, taču bērnudārza administrācija tomēr nolēma no pasākuma atteikties.

Bērnudārzā Norvēģijā atceļ karnevālu: meitenēm neesot labi vilkt princešu kleitas 72

Ārzemēs
2016. gada 28. janvārī 12:58
Norvēģijā kāda bērnudārza administrācija ir atcēlusi tradicionālo karnevālu, uzskatot, ka tas veicina dzimumu stereotipus.

Administrācija par šādu stereotipu veicināšanu uzskatīja to, ka zēni uz šo karnevālu mēdz uzvilkt vīrišķīgu supervaroņu kostīmus, bet meitenes ģērbjas princešu kleitās.  

“Mēs neuzskatām, ka mūsu vērtībām atbilstu rīkot pasākumu, kur bērni uzskata par svarīgu piemēroties konkrētām dzimumu lomām,” paziņoja pie Trondheimas pilsētas esošā Vikosenas bērnudārza direktore Renāte Kvivesena.

Šī bērnudārza audzēkņi ir vecumā līdz sešiem gadiem.

Vecāki pa e-pastu tika informēti, ka ikgadējais karnevāls, kas tiek rīkots neilgi pirms kristiešu Lielā gavēņa, šogad nenotiks pēc valdes nevienbalsīga lēmuma. Bērnudārza valdē ir gan pedagogi, gan vecāki.

Vecākiem sūtītajā e-pasta vēstulē arī tika paustas bažas par Lielā gavēņa komercializāciju, kuras dēļ “ne visi bērni pieredz šo dienu kā kaut ko pozitīvu”.

Kvivesena sacīja, ka daži vecāki bija vīlušies, bet piebilda, ka “pēdējos gados šī svētku pasākuma raksturs ir mainījies, tāpēc mēs uzskatījām par vajadzīgu vēlreiz izvērtēt tā kārtību”.

Norvēģi lepojas ar panākumiem sieviešu tiesību veicināšanā. Norvēģijas parlamentā apmēram 40% deputātu ir sievietes, ieskaitot premjerministri un finanšu ministri, un firmu valdēs vismaz 40% locekļu jābūt sievietēm.

BNS/Foto: Shutterstock
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Ragaciema Agnese atklāj, kādas problēmas nomoka viņas klientus 60
  • Fotogrāfs, kurš nobildēja lakatā tērpto sievieti uz tilta: "Viņa bija šausmās!" 18
  • Jaunumi Daugavpils traģēdijā: balkonā, no kura nokrita meitene, kaut kas dega 8