Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Krimas vai Donbasa scenārija īstenošanas nepieciešamību Latvijā, lai aizsargātu tā dēvēto krievvalodīgo intereses, apstiprināja 36% balsotāju.

Noslēgusies "Eho Moskvi" aptauja par Krimas scenārija īstenošanu Latvijā. Lūk, kā lēmuši dalībnieki 14

Pasaulē
2016. gada 9. februārī 16:16 2016. gada 9. februārī 16:16
Radiostacijas "Eho Moskvi" veiktajā aptaujā Krimas vai Donbasa scenārija īstenošanas nepieciešamību Latvijā, lai aizsargātu tā dēvēto krievvalodīgo intereses, apstiprinājuši 36% balsotāju, liecina ieraksts "Eho Moskvi" galvenā redaktora Alekseja Venediktova tvitera kontā.

Tajā pašā laikā 64% balsotāju norādījuši, ka neatbalsta krievvalodīgo interešu aizstāvību Latvijā tādā veidā, kā tas notika Krimā vai Donbasā.

Aptaujā piedalījās 5000 balsotāju.

Kā novēroja aģentūra LETA, aptauja tviterī tika beigta pirms solītā termiņa. Aptauja tika publicēta pirmdien no rīta, un bija paredzēts, ka tā ilgs vairāk nekā 20 stundas. Tā vietā Venediktovs ar aptaujas rezultātiem dalījās jau pirmdienas vakarā. Sākotnējais tvīts, kurā bija pati aptauja, tika dzēsts.

Aptaujā tika uzdots jautājums: "Vai Krievijai vajadzētu aizstāvēt krievvalodīgo kopienu tādā veidā kā Krimā vai Donbasā, ja Latvijā izceltos nekārtības?"

Venediktova aptauja izraisīja plašas diskusijas, kurās bija redzama vēršanās arī pret tās autoru. Viens no Krievijas opozīcijas līderiem Aleksejs Navaļnijs pie aptaujas bija uzdevis jautājumu: "Vai nekārtību gadījumā radiostacijā "Eho Moskvi" Krievijai vajadzētu uzņemties krievvalodīgo kopienas aizsardzību?"

Savukārt tvitera lietotājs "Mars_FM13" bija uzdevis jautājumu, vai Eiropas Savienībai un Latvijai jāuzņemas rūpes par Krievijas iedzīvotājiem, ja nekārtības izceļas Maskavā.

Uzņēmējs Denis Pašcenko pie Venediktova aptaujas bija komentējis, ka "Krievijai pietiek uzvesties kā ASV vai Romas impērijai, kuras ekonomika ir Čehijas, bet taisnīguma izjūta - Panamas līmenī".

Savukārt tvitera lietotājs "Ayzman", pārfrāzējot Venediktova aptaujā jautāto, norādījis, ka īstais jautājums ir, vai Krievijai vajadzētu sarīkot nekārtības Latvijā, lai palīdzētu krievvalodīgo kopienai.

LETA/Foto: AFP/LETA

Citi šobrīd lasa

Akvelīna Līvmane: "Vienmēr atgādinu sev, ka šajā pasaulē esmu radīta tikai vienā eksemplārā"
Ziemas olimpiskajās spēlēs pirmo reizi startēs Nigērija. Tās būs šīs daudzpusīgās meitenes 4
Krāšņi tērpi, polonēze, izsoles... Aizvadīta vērienīgā Labdarības balle 14
Skatīt visus komentārus