Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Vatikāna un Maskavas Patriarhāta kopīgajā paziņojumā teikts, ka tā "iezīmēs svarīgu posmu attiecībās starp abām baznīcām".

Tā Kubā satikās pāvests Francisks un patriarhs Kirils. FOTO. VIDEO 1

Pasaulē
2016. gada 13. februārī 10:16 2016. gada 13. februārī 10:16
Piektdien Kubā notikusi vēsturiska Romas katoļu baznīcas pāvesta Franciska un Krievijas Pareizticīgo baznīcas patriarha Kirila tikšanās.

Televīzijas demonstrētajās ainās redzams, kā Francisks un Kirils tiekoties Havanas lidostā apskaujas un smaida.

Abu baznīcu galvu tikšanās noslēgumā paredzēts parakstīt dokumentu, kurā būs vērsta uzmanība uz centieniem atkal apvienot kristīgās baznīcas, kopīgajām kristīgajām vērtībām, kā arī kristiešu vajāšanu Tuvajos Austrumos un Āfrikā.

Tā ir vēsturē pirmā abu lielo kristīgo baznīcu vadītāju tikšanās. Vatikāna un Maskavas Patriarhāta kopīgajā paziņojumā teikts, ka tā "iezīmēs svarīgu posmu attiecībās starp abām baznīcām".

Pāvests apmeklē Kubu pa ceļam uz Meksiku.

Vēsturiskā tikšanās tika gaidīta jau kopš 2014.gada, kad Francisks pauda gatavību tikties ar Kirilu jebkurā vietā, kur vien viņš vēlas.

Pāvests Francisks un patriarhs Kirils aicina atjaunot kristiešu vienotību

Romas katoļu baznīcas pāvests Francisks un Krievijas Pareizticīgo baznīcas patriarhs Kirils aicināja atjaunot kristiešu vienotību un mudināja rīkoties, lai palīdzētu vardarbības apdraudētajiem kristiešiem Tuvajos Austrumos.

"Teju tūkstoš gadu katoļiem un pareizticīgajiem .bijusi liegta vienota lūgšana," teikts abu baznīcu galvu parakstītajā deklarācijā. "Mūs sāpina vienotības zudums, kas ir cilvēka vājuma un grēka rezultāts."

"Apzinoties daudzu šķēršļu esamību, mēs ceram, ka mūsu tikšanās var veicināt vienotības atkalatjaunošanos," teiks deklarācijā.

Pāvesta un patriarha tikšanos veicināja vardarbība Tuvajos Austrumos, kur no ekstrēmistu vardarbības cieš kristiešu kopienas.

"Mēs aicinām starptautisko sabiedrību steidzami rīkoties, lai novērstu tālāku kristiešu padzīšanu no Tuvajiem Austrumiem," teikts paziņojumā. "Daudzās valstīs Tuvajos Austrumos un Ziemeļāfrikā mūsu veselas mūsu brāļu un māsu ģimenes, ciemi un pilsētas tiek pilnībā iznīcinātas."

Pāvests Francisks tiekas ar Krievijas patriarhu Kirilu - video:


LETA/Foto: EPA/LETA

Citi šobrīd lasa

FOTOREPORTĀŽA: Latvijas labākie skatuves mākslinieki ierodas uz “Spēlmaņu nakts” ceremoniju 32
Dejoja visi! Aktieri jandalē "Spēlmaņu nakts" ballītē 26
Tiesa atbrīvo 15 gadus veco skolnieku, kurš piekāva policistu 118
Pievienot komentāru