Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Bērni iejūtas ķīlnieku lomās, bet viens no viņiem tēlo bendi. Kad bende rotaļu biedrus nošāvis, atskan dzidri smiekli.

Šokējošā video parādīts, kā rotaļājas "Islāma valsts" džihādistu bērni 30

Pasaulē
2016. gada 17. februārī 13:36 2016. gada 17. februārī 13:36
Bērni uz ceļiem ar seju pret sienu nosēdušies rindiņā un gaida “lodes šāvienu” galvā - šādas ir rotaļas “Islāma valsts” (ISIS) mazajiem. Vairākus tamlīdzīgus video izplatījuši paši islāmistu grupējumi, un, lai gan to pirmavotu ir praktiski neiespējami atrast, viens šāds materiāls parādījies “LiveLeak” video arhīvos.

Pirmo reiz šādu īpatnēju rotaļu video atklātībā nonāca 2014.gada rudenī, kad internetā to ievietoja ISIS Irākas grupējums. Tajā redzami četri zēni, kuri tēlo gūstekņus, bet piektais uzņēmies bendes lomu. Šāvējs noskaita džihādistu mantru - tekstu par “neticīgajiem cūkām”, nolasot apsūdzības un frāzi par ISIS varenumu un ķīlniekiem pienākošos sodu. Izmantotais ierocis ir plastmasas pistole, kuru bende arī liek lietā, raidot rotaļu biedru galvās pa lodei. Tad mazie it kā nokrīt miruši, bet pēc brīža atskan jautri smiekli.

Teroristisko grupējumu atvases nereti tiek izmantotas šādu biedējošu materiālu tapšanā. Tā, piemēram, ilgāku laiku “YouTube” vietnē varēja vērot video, kurā redzams mazs priecīgs puišelis ar islāmistu karogu aizmugurē, un viņš kameras priekšā ar dunci grieza nost galvu plīša lācītim, un 30 sekunžu garā klipa noslēgumā pacēla gaisā īstu ieroci kā uzvaras zīmi.

Mazulis ar baudu nošķērē galvu plīša lācim.

Kā vēsta “Mail Online”, bērni tiek izmantoti propagandas video vajadzībām un nereti tiekot pat sūtīti uz frontes līnijām, kur savām acīm redz džihādistu pašnāvības. Tāpat tiek ziņots, ka, piemēram, “Daesh” Sīrijā mazajiem pat ļauj iet bojā, to uzskatot par varonību, jo bērni tādējādi aizsargājuši kaujiniekus, kuri tad var turpināt veikt savu misiju.


Kasjauns.lv/Foto: Ekrānuzņēmumi no video

Citi šobrīd lasa

Dejoja visi! Aktieri jandalē "Spēlmaņu nakts" ballītē 28
Par likumīgu autostāvvietas izmantošanu pie Mēbeļu nama Vladimiram izraksta sodu - 500 eiro 3
Divi vīrieši Austrālijā 5 dienas, krokodilu ielenkti, pavada uz auto jumta 3
Skatīt visus komentārus