Jaunā politiķe jau paguvusi piedalīties arī Minskas sarunās.

Ļaudis uzjautrinās par Doņeckas "republikas" jauno ārlietu ministri. FOTO 95

Pasaulē
2016. gada 23. februārī 15:59 2016. gada 23. februārī 15:59
Ukrainas austrumdaļā pašpasludinātās Doņeckas „tautas republikas” kaujinieku līderis Aleksandrs Zaharčeno iecēlis jaunu ārlietu ministri, paralēli no amata atbrīvojot iepriekšējo augstā goda „politiķi” Aleksandru Kofmanu, kurš acīmredzot nav spējis tikt galā ar saviem pienākumiem.

Jaunā ārlietu ministre ir jauna pavisam burtiskā nozīmē – gaišmatainā Natālija Nikonorova ir vien 31 gadu veca.

Kofmans Doņcekas separātiskā grupējuma ārlietas vadīja kopš 2014.gada, bet nu to uzņemsies jaunā dāma, kura, starp citu, pašpasludinātās republikas politiskajā arēnā nav pirmo dienu – iepriekš viņa bija palīdze kādam no politiķiem, turklāt nupat, februāra sākumā, piedalījās Minskas sarunās – sanāksmē, kur vairāku valstu līderi sprieda par Ukrainas nākotni.

Diemžēl gan pašu doņeckiešu, gan citu Ukrainas iedzīvotāju, gan arī kaimiņvalstu interesi raisa ne tik daudz Nikonorovas jaunkundzes panākumi politiskajā elitē, bet gan viņa pati, precīzāk, jaunās dāmas vaļīgie un valšķīgie foto sociālajos tīklos. Ieraugot izskatīgo blondīni, ne viens vien komentētājs iesaucās: „Opā! Uz ārlietu ministra vakanci bija konkurss vai skaistumkonkurss?” vaicāja kāds anonīms lietotājs Doņeckā bāzētā forumā. Izpētīts arīdzan, ka pati ministre sociālajos tīklos darbojas ar segvārdu „Vlada”, un neskopojas ar savu attēlu ievietošanu tajos. Tiesa, ne pēdējā laikā.

 

Teroristiskā grupējuma „Doņeckas Tautas republika” vidū Natālija Nikonorova skaitās pietuvināta persona vienam no padomes deputātiem Denisam Pušiļinam, vēsta vietne su.epeak..in. Savukārt jaunās sievietes tēvs ir Doņeckas nodibinājuma rūpniecības departamenta vadītājs. Nikonorovas brālis kādreiz strādāja nodokļu policijā Kijevā, bet tagad ir grupējuma jurists, kurš turklāt pavadīja delegāciju uz sarunām Minskā.

Ārlietu ministres tēvs, māte un brālis.

Laikā, kad Ukrainā vēl valdīja miers un jaunā dāma nebija pievienojusies Zaharčenko separātistu grupējamam, viņas priekšnieks bija gāztajam Ukrainas prezidentam Viktoram Janukovičam pietuvinātais ģenerālprokurors Svjatoslavs Piskuns.

Kasjauns.lv jau vēstīja, ka Ukrainas austrumu grupējumi mēdz augstos politskos amatos iecelt efektīgas jaunas sievietes. Tā, piemēram, Luhanskas „tautas republikā” kultūras ministres godā tika celta Irīna Filatova, kuras fotogrāfijas sociālajos tīklos nebūt nerunāja par „kultūru” mūsu, rietumu civilizācijas, izpratnē.

Biedrene Filatova – kultūras ministre Luhanskā.

Kasjauns.lv/Foto: Ekrānuzņēmumi no Vkontakte

Citi šobrīd lasa

Krištianu Ronaldu dēls parāda, ka varētu būt vēl talantīgāks par savu tēvu 9
Romantiski kā pasakā: populāri Lietuvas dizaineri izrāda 2018. gada kāzu kleitu kolekcijas 8
Zinātnieki pārsteidz ar sirdi plosošu atklājumu: patiesībā cilvēks saprot, ka viņš mirst 34
Skatīt visus komentārus