Uzvara Dienvidkarolīnā Klintonei ir sen gaidīts triumfa mirklis, kas atjaunojis viņas nesen zaudēto neapšaubāmās favorītes statusu.

Dienvidkarolīnā demokrātu priekšvēlēšanās pārliecinoši uzvarējusi Klintone 2

Ārzemēs
2016. gada 28. februārī 10:18
ASV priekšvēlēšanās prezidenta vēlēšanu kandidāta izvirzīšanai no Demokrātu partijas sestdien Dienvidkarolīnā pārliecinošu uzvaru guvusi bijusī ASV valsts sekretāre Hilarija Klintone.

Rezultāti pēc balsu saskaitīšanas 99% vēlēšanu iecirkņu liecina, ka Klintone ieguvusi 73,5% balsu, bet viņas sāncensim Vērmontas senatoram Bērnijam Sandersam izdevies izcīnīt tikai 26% balsu.

Klintonei ar nelielu balsu pārsvaru izdevies Sandersu pārspēt arī Aiovā un Nevadā, taču par mata tiesu gūtā uzvara Aiovā daudz neatšķīrās no sakāves, ko Klintone piedzīvoja Ņūhempšīrā.

Uzvara Dienvidkarolīnā Klintonei ir sen gaidīts triumfa mirklis, kas atjaunojis viņas nesen zaudēto neapšaubāmās favorītes statusu pirms nākamnedēļ gaidāmās "lielās otrdienas", kad priekšvēlēšanas notiks vienlaikus vairāk nekā desmit štatos un kas var būt izšķiroša visa priekšvēlēšanu procesa turpmākajai gaitai.

LETA/Foto: AFP/LETA
Pievienot komentāru

Noteikti izlasi

  • Vinils atkal ir modē! Mareks: “Man pietika izdzirdēt, kā tā plate skan uz sabvūfera!” 15
  • Nemet ārā tējas maisiņus! 5 idejas, kas saimniecībā noderēs 4
  • Atzīmējot Zemes stundu, satumst visa planēta 4