Protestētāji demonstrācijas laikā ne tikai kritizēja valdību, bet pauda arī atbalstu bijušajam Polijas prezidentam Leham Valensam, kurš saskaņā ar jaunatklātiem dokumentiem, iespējams, bijis komunistiskā marionešu režīma slepeno dienestu informators.

Tūkstošiem cilvēku Varšavas ielās protestē pret valdības politiku. FOTO 11

Pasaulē
2016. gada 28. februārī 13:21 2016. gada 28. februārī 13:21
Tūkstošiem cilvēku sestdien izgājuši Varšavas ielās, lai protestētu pret konservatīvās valdības politiku, kuru demonstranti kritizēja kā antidemokrātisku.

Protestētāji pauda neapmierinātību ar to, ka konservatīvās partijas "Likums un taisnīgums" valdība kopš nākšanas pie varas novembrī ir ierobežojusi Konstitucionālā tribunāla pilnvaras un palielinājusi valdības kontroli pār sabiedriskajiem plašsaziņas līdzekļiem.

Saskaņā ar policijas aplēsēm demonstrācijā piedalījās vismaz 15 000 cilvēku, bet Varšavas dome, kas ir noskaņota labvēlīgi opozīcijai, ziņoja, ka protestētāju skaits sasniedzis 80 000.

Demonstrāciju organizēja Demokrātijas aizsardzības komiteja, kas tika izveidotas novembrī neilgi pēc "Likums un taisnīgums" uzvaras vēlēšanās.

Protestētāji demonstrācijas laikā ne tikai kritizēja valdību, bet pauda arī atbalstu bijušajam Polijas prezidentam Leham Valensam, kurš saskaņā ar jaunatklātiem dokumentiem, iespējams, bijis komunistiskā marionešu režīma slepeno dienestu informators.

Polijas vadošās opozīcijas partijas "Pilsoniskā platforma" līderis Gžegožs Shetina: "Mēs ieradāmies šeit, lai aizstāvētu Polijas vēstures simbolu pret naidu. Mēs aizstāvam Poliju pret ["Likums un taisnīgums" līderi] Jaroslavu Kačinski."

Valensa atzinis, ka savulaik "pieļāvis kļūdu", taču kategoriski noraidīja apsūdzības, ka komunistiskā režīma laikā bijis slepeno dienestu informators.

"Mēs vēlamies arī izrādīt solidaritāti Leham Valensam, kurš simbolizē uzvarām vainagoto cīņu par brīvību un demokrātiju Polijā, Eiropā un visā pasaulē," paziņoja Demokrātijas aizsardzības komitejas vadītājs.

"Mēs ieradāmies šeit, lai aizstāvētu Polijas vēstures simbolu pret naidu. Mēs aizstāvam Poliju pret ["Likums un taisnīgums" līderi] Jaroslavu Kačinski," uzrunājot protestētāju pūli, sacīja Polijas vadošās opozīcijas partijas "Pilsoniskā platforma" līderis Gžegožs Shetina.

 

 

LETA/Foto: AFP/LETA, EPA/LETA

Citi šobrīd lasa

Diena PĒC: tā izskatās leģendārā Glāstonberijas festivāla vietā šorīt 8
Rīgā startēs pasaules slavenību rallijs “Gumball 3000”. Tā viņi Latvijā ālējās pirms četriem gadiem! 6
"Viņu pasargāja eņģeļi." Brīnumaini izglābjas bērns, kad auto Daugavpilī taranē māju 1
Skatīt visus komentārus