Traci sarīkoja apmēram 300 migrantu uz Grieķijas-Maķedonijas robežas.

Grieķu zemnieki ar traktoriem un šķūrēm slauka no savas zemes prom migrantu ordas. FOTO 87

Pasaulē
2016. gada 29. februārī 15:52 2016. gada 29. februārī 15:52
Maķedonijas policija pirmdien raidījusi asaru gāzi pret vairākiem simtiem sīriešu un irākiešu nelegālo imigrantu, kuri pirmdien ar varu centās no Grieķijas ielauzties Maķedonijā.

Apmēram 300 migranti, tajā skaitā sievietes un bērni, centās izlauzties cauri robežas nožogojumam. "Atveriet robežas!" viņi kliedza, bet daži svieda akmeņus pret robežas žogu. Maķedonijas policija atbildēja, raidot asaru gāzi, tādā veidā novēršot robežas šķērsošanu.

Vismaz 30 cilvēkiem bija nepieciešama medicīniskā palīdzība, pavēstīja humānās palīdzības organizācija "Médecins du Monde" ("Pasaules ārsti"). Grieķijas televīzija pirmdien vēstīja, ka simtiem nelegālo imigrantu, kas vairākas dienas uzturējušies Grieķijā līdzās Maķedonijas robežai, pirmdien ar varu centās izlauzties cauri robežas nožogojumam.

Nekārtības izraisījušās, imigrantu vidū izplatoties ziņām, ka Maķedonija grasoties ielaist valstī cilvēkus, lai viņi tad varētu turpināt ceļu tālāk uz Rietumeiropu. Grieķijas robežpolicija paziņoja, ka šādām baumām nav pamata. Maķedonija valsts teritorijā ik dienas ielaiž vien nelielu daļu imigrantu, kas vēlas šķērsot tās teritoriju. Tomēr robežas tuvumā turpina ierasties arvien jauni nelegālie ieceļotāji, un rezultātā Idomeni imigrantu nometne Maķedonijas pierobežā ir pārpildīta.

Pirmdien Grieķijas policija paziņoja, ka pie Maķedonijas robežas ir sapulcējušies vairāk nekā 7000 imigrantu. Nelegālo imigrantu Balkānu maršruta valstis piektdien paziņoja, ka neļaus ieceļot vairāk par 580 nelegālajiem imigrantiem dienā. Valstis sākušas pastiprināt robežkontroli, kopš Austrija paziņoja, ka turpmāk pieņems ne vairāk kā 80 patvēruma pieprasījumus dienā un ļaus savu teritoriju šķērsot ne vairāk kā 3200 imigrantiem dienā.

Līdz ar stingrāku noteikumu ieviešanu tūkstošiem nelegālo imigrantu iestrēguši Grieķijā.Šogad Eiropā ieradušies teju 120 000 nelegālo imigrantu, bet pērn - 1,2 miljoni.

Lielākā nelegālo imigrantu daļa necenšas palikt pirmajās Eiropas Savienības valstīs, kuras viņi sasniedz - Itālijā vai Grieķijā -, bet dodas tālāk uz Vāciju, kur valsts patvēruma meklētājiem nodrošina dāsnus pabalstus un sociālās garantijas. Nelegālo imigrantu vidū tikai 30% ir Sīrijas kara bēgļi, pārējie ir ekonomiskie imigranti, decembrī atzina Eiropadomes prezidents Donalds Tusks.

 

 
 

LETA/Foto: Vida Prees/AFP/EPA

Citi šobrīd lasa

"Nekad stulbās diētas neesmu ievērojusi" - jeb atklāti par to, kā ēd supermodeles 1
Itālija izmisumā – izmirst mazie ciemati, pilsētu mēri gatavi maksāt lielu naudu tiem, kas tur gribētu dzīvot 64
Narkomāne, prostitūta, lesbiete... Viena no jaunā raidījuma "Caur ērkšķiem uz..." nomirst, to nesagaidot 10
Skatīt visus komentārus