Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Pāvests atzīst, ka baznīca "ilgi ignorējusi" bērnu seksuālās izmantošanas problēmu 44

Pasaulē
20. augustā 15:14 2018. gada 20. augustā 15:14 | Papildināts, 20. augustā 17:00
LETA
Pāvests Francisks pirmdien lūdza piedošanu par bērnu seksuālās izmantošanas skandāliem katoļu baznīcā, atzīstot, ka upuru sāpes "pārāk ilgi ignorētas, par to klusēts un tās noklusētas".

Ar šo paziņojumu pāvests nācis klajā tikai dažas dienas pirms vizītes Īrijā, kas ir viena no valstīm, ko satricinājis bērnu seksuālās izmantošanas skandāls, un neilgi pēc atmaskojošā ziņojuma par priesteriem pedofiliem ASV.

"Sirdi plosošās šo upuru sāpes, kas kliedz uz debesīm, ir pārāk ilgi ignorētas, par to klusēts un tās tās noklusētas," Vēstulē Dieva tautai - dokumentā, kas tiek izdots ārkārtīgi reti - pasaules 1,3 miljardiem katoļu norādīja pāvests.

Pāvests Francisks. (Foto: REUTERS/SCANPIX)

17.augustā Pensilvānijas zvērināto kolēģijas ziņojumā, kas balstīts ASV baznīcas arhīvos, minēts šī štata 301 priesteris, pret kuru celtas ticamas apsūdzības par bērnu seksuālu izmantošanu, turklāt ziņojumā baznīcas līderi arī apsūdzēti viņu noziegumu slēpšanā.

Šajā ziņojumā "detalizēti izklāstītas vismaz 1000 pārcietušo, seksuālas izmantošanas upuru pieredze, priesteru varas un sirdsapziņas ļaunprātīga izmantošana aptuveni 70 gadu laika posmā," atzina Francisks.

"Ir būtiski, ka mēs kā baznīca spējam atzīt un nosodīt ar bēdām un kaunu nežēlību, ko pastrādājušas konsekrētas personas, garīdznieki, visi tie, kuriem uzticēta misija sargāt un rūpēties par visneaizsargātākajiem," apliecināja pāvests.

"Lūgsim piedošanu par saviem un citu grēkiem," viņš piebilda.

Citi šobrīd lasa

No Matīsa ielas nama jumta pazūd valsts nozīmes mākslas piemineklis 6
"Nospiež neatvadīšanās sajūta…." - atmiņās par aizgājušo mūziķi Frīdenbergu dalās viņa brālis
Sabiedrībā zināmi ļaudis novērtē pirmo “Dizaina un garšas festivālu”
Skatīt visus komentārus

Регина Дубовицкая рассказала о последних днях умершего от рака Задорнова

В тюрьме Кокорин и Мамаев по очереди занимаются унизительными вещами 2