25 Foto
Janukovičs pameta Ukrainu 2014.gada februāra beigās, kad galvaspilsētu Kijevu bija pārņēmuši valdības pretinieku protesti.

Eiropas Savienība pagarina sankcijas pret Janukoviču 2

Ārzemēs
2016. gada 4. martā 16:50
Eiropas Savienība (ES) uz gadu pagarinās sankcijas pret bijušo Ukrainas prezidentu Viktoru Janukoviču un citām personām, kuras tur aizdomās par valsts līdzekļu izlaupīšanu, piektdien paziņoja bloka valdības.

Pret 16 personām noteikto sankciju pagarināšana stāsies spēkā sestdien. Tiek uzskatīts, ka sankcijām pakļautie cilvēki ir bijuši iesaistīti "Ukrainas valsts līdzekļu izlaupīšanā vai (..) amata pienākumu ļaunprātīgā izmantošanā, kas radīja zaudējumus Ukrainas valsts līdzekļiem", norādīja ES.

Šīs sankcijas pirmo reizi tika ieviestas 2014.gadā, iesaldējot attiecīgo personu bankas kontus un nekustamo īpašumu.

ES tiesas ir atcēlušas vairāku sankciju sarakstā iekļauto cilvēku, tai skaitā bijušo Ukrainas premjerministru Mikolas Azarova un Sergeja Arbuzova, aktīvu iesaldēšanu, pamatojot to ar pierādījumu trūkumu.

ES pēc tam mainīja sankciju noteikšanas pamatojumu, kas ļāva saglabāt sankcijas pret šīm personām.

Janukovičs pameta Ukrainu 2014.gada februāra beigās, kad galvaspilsētu Kijevu bija pārņēmuši valdības pretinieku protesti. Jaunā vara pret Jaunkoviču un viņa tuvākā loka cilvēkiem ierosinājusi vairākas krimināllietas. Janukovičs tika izsludināts meklēšanā, un viņa Ukrainas īpašumi arestēti. Vēlāk ar Interpola atbalstu Kijeva panāca, ka arī ārzemēs tiek arestēta daļa Janukoviča īpašumu.

Informācijas avoti ES diplomātiskajās aprindās ir paziņojuši, ka ES pagarinās sankcijas arī pret Krievijas un Ukrainas fiziskajām un juridiskajām personām, kas iesaistītas Ukrainas suverenitātes un teritoriālās vienotības graušanā.

 

LETA / Foto: Vida Press
Pievienot komentāru

Noteikti izlasi

  • Skarbs stāsts par slimnīcu shēmu: kāš naudu no valsts un pacientiem 78
  • Melānija un Donalds guļ atsevišķās istabās? Trampu pārstāvji komentē skandalozos izteikumus 27
  • Grūti noticēt, ka tas ir musulmaņu Irānā... tā dzīvo bagātie Teherānas bērni. FOTO 21