Zviedrija pieaugušajiem maksā dienasnaudu 71 kronas (7,6 eiro) apmērā, bet bērniem - 50 kronu apmērā. Šai summai ir jāsedz visi izdevumi, atskaitot maksu par mājokli.

Zviedrija pārtrauks maksāt pabalstus noraidītajiem patvēruma meklētājiem 5

Pasaulē
2016. gada 4. martā 18:02 2016. gada 4. martā 18:02
Zviedrijas centriski kreisā valdība piektdien paziņoja, ka pārtrauks maksāt pabalstus imigrantiem, kuru lūgumi piešķirt patvērumu tiks noraidīti.

Zviedrijā pērn uzņēma 163 000 patvēruma meklētāju, un mazākuma valdība ir spērusi vairākus soļus, lai imigrantu skaitu samazinātu, arī atjaunojusi robežkontroli un pārtraukusi automātiski piešķirt uzturēšanās atļaujas.

Lai atbrīvotu resursus jauniem bēgļiem, patvēruma meklētāji tagad zaudēs tiesības uz mājokļiem un dienasnaudu, ja viņu lūgumi piešķirt patvērumu tiks noraidīti, pavēstīja valdība, norādot, ka šis lēmums stājas spēkā nekavējoties.

"Mums šīs vietas ir vajadzīgas citiem, kas meklē patvērumu, un tad mums ir jāgarantē, ka tie, kuru lūgumi tiek noraidīti, izvācas un dodas mājās," laikrakstam "Dagens Nyheter" sacīja tieslietu un migrācijas ministrs Morgans Johansons.

Zviedrija pieaugušajiem maksā dienasnaudu 71 kronas (7,6 eiro) apmērā, bet bērniem - 50 kronu apmērā. Šai summai ir jāsedz visi izdevumi, atskaitot maksu par mājokli.

Zviedrijas iekšlietu ministrs Anderss Igemans janvārī paziņoja, ka valdība nolēmusi izraidīt 60 līdz 80 tūkstošus imigrantu, kas pērn ieradušies valstī un kuru patvēruma pieprasījumi ir noraidīti.

LETA / Foto: EPA/LETA

Citi šobrīd lasa

"Reizēm nemīlējāmies pat nedēļām ilgi..." Eksperiments: kas mainās attiecībās, ja nekad neatsaka seksu 10
Aktiera Jāņa Paukštello veselības stāvoklis uzlabojies 11
Stilistu triki, kā par mazu naudu izskatīties izsmalcināti un dārgi
Skatīt visus komentārus