Pirmo reizi 34 gadu laikā izžuvusi ūdenstilpe Taizemē.

Šī gada februāris bijis siltākais meteoroloģisko novērojumu vēsturē

Pasaulē
2016. gada 14. martā 11:45 2016. gada 14. martā 11:45
Šī gada februāris ir kļuvis par siltāko februāri uz Zemes meteoroloģisko novērojumu vēsturē, informē ASV Nacionālās aeronautikas un kosmosa pārvaldes (NASA) eksperti, pamatojoties uz kosmosa satelītu savāktiem datiem.

Zinātnieki par šī fakta cēloni uzskata meteoroloģiskās parādības “El Nino” nepieredzēti spēcīgu izpausmi apvienojumā ar antropogēnās globālās sasilšanas procesiem.

Saskaņā ar NASA mērījumiem globālā vidējā temperatūra uz Zemes virsmas pagājušajā mēnesī bijusi par 1,35 Celsija grādiem augstāka nekā februāra vidējā temperatūra kontrolperiodā no 1951. līdz 1980.gadam. Tas nozīmē, ka šī temperatūras novirze no normas bijusi ievērojamākā kopš meteoroloģisko novērojumu sākuma 1880.gadā.

Šī gada februāris arī pārspējis anomālijas rekordu, kas bija uzstādīts iepriekšējā mēnesī – šī gada janvārī, atzīmē britu raidsabiedrība BBC.

NASA speciālisti pievērš uzmanību tam, ka iepriekšējais anomāli siltais februāris bija 1998.gadā, kas bija arī galēji intensīvas “El Nino” darbības gads. Toreiz vidējā temperatūra pārsniedza normu par 0,846 Celsija grādiem.

“El Nino” ir anomāli liels (virs 0,5 Celsija grādiem vairāk nekā piecu mēnešu laikā) Klusā okeāna virsmas ūdeņu temperatūras pieaugums. Pretējā parādība “La Nina” ir attiecīgs šo ūdeņu temperatūras kritums.

BNS / Foto: EPA/LETA

Citi šobrīd lasa

Draugi izmisīgi meklē Koknesē pazudušo Paulu 11
Ogres vidusskolā vīrietis ļaujas kaislībai un sagādā baudu strādniekiem 10
Ameriks pauž, ka publiskotās telefonsarunas esot viltojums 33
Pievienot komentāru