Krievija Palmīras apkaimē veic 25 uzlidojumus dienā 3

Ārzemēs
2016. gada 18. martā 22:08
Lai Palmīras apkaimē atbalstītu Sīrijas armijas uzbrukumu džihādistu grupējumam "Islāma valsts", Krievijas kara aviācija šajā apvidū veic aptuveni 25 uzlidojumus dienā, piektdien pavēstīja Krievijas bruņotie spēki.

"Valdības karaspēks un patriotiskie bruņotie spēki ar Krievijas gaisa spēku atbalstu izvērsuši plašu operāciju, lai atbrīvotu Palmīru," žurnālistiem sacīja Krievijas armijas virsnieks Sergejs Rudskojs, piebilstot, ka "Krievijas lidmašīnas katru dienu veic 20 līdz 25 uzlidojumus".

Sīrijas un Rietumu mediji šonedēļ ziņoja, ka Sīrijas armija pietuvojusies Palmīrai.

"Sīrijas armija ar Krievijas militāro lidmašīnu un helikopteru triecienu atbalstu pēc sīvām kaujām pret "Islāma valsti" ieņēmusi augstieni uz rietumiem no Palmīras," ziņu aģentūrai AFP apstiprināja avots Sīrijas drošības struktūrās.

Ja Sīrijas armijai izdosies atkarot Palmīru, "tā būs svarīga uzvara, jo tas pavērs ceļu uz Irākas robežu", skaidroja avots.

Džihādistu rindās ir lieli zaudējumi un, kā vēsta aculiecinieki, "Islāma valsts" jau sākusi savu kaujinieku atvilkšanu uz Raku, kur atrodas grupējuma galvenais placdarms, ziņoja Sīrijas avīze "Al Watan".

Pilsoņkarš Sīrijā notiek kopš 2011.gada un sadrumstalojies daudzās frontēs starp kurdu spēkiem, mērenajiem un radikālajiem sunnītu nemierniekiem, valdības karaspēku un tai lojāliem paramilitāriem formējumiem. Karā dzīvību zaudējuši jau vairāk nekā 270 000 cilvēku.

Sīrijā 27.februārī stājās spēkā pamiers, tomēr tas neattiecas uz grupējumiem, kurus ANO atzinusi par teroristu organizācijām, tādiem kā "Islāma valsts" un "Al Nusra".

Kopš džihādisti maijā atkaroja Palmīru valdības spēkiem, viņi iznīcinājuši vairākus pasaules kultūras vēsturei nozīmīgus senatnes pieminekļus, arī Bela un Baalšamina tempļus.

Palmīras drupas iekļautas UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Pirms kara pilsētu ik gadu apmeklēja 150 000 tūristu.

Krievijas bruņotie spēki Sīrijas pilsoņkarā valsts prezidenta Bašara al Asada pusē iesaistījās septembrī.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins pirmdien daudziem par pārsteigumu deva rīkojumu sākt lielākās daļas Sīrijā izvietotā Krievijas armijas kontingenta atvilkšanu. Otrdien Krievijas Aizsardzības ministrija informēja, ka Sīriju ir atstājušas pirmās Krievijas militārās lidmašīnas.

Tiesa gan, Krievijas aizsardzības ministra vietnieks Nikolajs Pankovs otrdien paziņoja, ka Krievijas kara aviācijas spēki, kas paliks Sīrijā pēc kontingenta lielākās daļas atgriešanās dzimtenē, turpinās veikt uzlidojumus teroristu objektiem.


LETA
Pievienot komentāru

Noteikti izlasi

  • Kāpēc lietuviešu puisis nošāva savu ģimeni? Viņa klasesbiedrene atklāj iespējamos cēloņus 122
  • Latvietim Andrejam Īrijā piespriež mūža ieslodzījumu. Cietumā sēž arī viņa brālis 25
  • Latviete un viņas dēliņš Īrijā kļūst par baisa nozieguma upuriem. Policisti sparīgi meklē pavedienus 4