Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Neskatoties uz vecāku iebildumiem, Anglijā no dzīvību uzturošajām iekārtām atslēgs 2 gadus veco Alfiju 36

Pasaulē
16. aprīlī 16:12 2018. gada 16. aprīlī 16:12
Jauns.lv
Mazuli, kurš jau pusotru gadu atrodas komā, neskatoties uz vecāku un cilvēku protestiem, tiks atvienots no dzīvības uzturēšanas iekārtām.

Konflikts, kurš ilgst jau vairāk nekā gadu tuvojas noslēgumam. Divus gadus veco Alfiju Evansu no Liverpūles gatavojas atvienot no iekārtām, kas uztur viņu pie dzīvības. Mazais Alfijs ir smagi slims un jau kopš 2016. gada decembra atrodas komā.

Šobrīd Alfijs atrodas Liverpūles "Alder Hey" bērnu slimnīcā. Ārsti nespēj precīzi diagnosticēt slimības cēloni. Mazulim ir smaga neiroloģiska slimība un nopietni cietušas smadzenes.

. Mazais Alfijs ir smagi slims un jau kopš 2016. gada decembra atrodas komā. (Foto: Facebook)

Pēc speciālistu domām, Alfijs nespēs izdzīvot. Ja viņš izdzīvos, tad uz visiem laikiem būs piesaistīts medicīnas iekārtām un zaudēs spēju intelektuāli attīstīties.

Alfija vecāki Toms Evans un Keita Džeimsa jau sen cīnās par mazuļa dzīvību. Sākotnēji viņi plānoja vest bērnu uz Itāliju, pēc tam vāca ziedojumus, lai uzturētu puisīti pie dzīvības savās mājās. Liverpūles slimnīcas ārsti iesnieguši tiesā lūgumu par iespēju atvienot Alfiju no dzīvības uzturēšanas sistēmām. Viņi uzskata, ka ārstēšana tikai paildzina viņa sāpes.

Alfija vecāki Toms Evans un Keita Džeimsa jau sen cīnās par mazuļa dzīvību. (Foto: Vida Press)

Alfija vecāki vērsās gan Londonas Augstākajā tieša, gan Eiropas Cilvēktiesību tiesā, bet abos gadījumos cieta zaudējumus. Neskatoties uz pāvesta Franciska un Baltā nama lūgumiem, Londonas Augstākā tiesa lems, kad mazulim tiks veikta eitanāzija.

Šobrīd Alfijs atrodas Liverpūles "Alder Hey" bērnu slimnīcā. (Foto: AFP/Scanpix/LETA)

Toms Evans un Keita Džeimsa neplāno padoties. Pēc viņu domām, tiesa vēl nav ņēmusi vērā jaunākos Alfija veselības stāvokļa uzlabojumus.

Pēdējā laikā viņš dažreiz pasmaida, bet viņa plakstiņi trīc.

Mazuli, kurš jau pusotru gadu atrodas komā, neskatoties uz vecāku un cilvēku protestiem, tiks atvienots no dzīvības uzturēšanas iekārtām. (Foto: AFP/Scanpix/LETA)

Citi šobrīd lasa

Rikšas šoferis, kurš pēdējais redzēja Līgu Skromani dzīvu, atklāj - svešās jakas mugurā viņai nebija
22 gadus vecā Elvīra spiesta dzīvot veco ļaužu pansionātā - valsts nevar viņai palīdzēt ar invalīdam piemērotu dzīvokli 49
Pa sociālās mājas logu izkrīt bērns un gūst smagas traumas; tuvinieki lūdz aculieciniekus nesaukt mediķus 9
Skatīt visus komentārus