Sīrijā 27.februārī stājās spēkā pamiers, tomēr tas neattiecas uz grupējumiem, kurus ANO atzinusi par teroristu organizācijām, tādiem kā "Islāma valsts" un "Al Nusra".

Sīrijas armija pēc Palmīras atgūšanas turpina uzbrukumu "Islāma valstij" 3

Pasaulē
2016. gada 29. martā 21:56 2016. gada 29. martā 21:56
Sīvas kaujas Sīrijas valdības spēku un džihādistu grupējuma "Islāma valsts" starpā izraisījušās stratēģiski svarīgās Karjateinas pilsētas nomalē, netālu no Palmīras, pavēstīja Lielbritānijā bāzētā sīriešu aktīvistu organizācija "Syrian Observatory for Human Rights" (SOHR).

Divas dienas pēc Palmīras atgūšanas valdības karaspēks turpina uzbrukumu "Islāma valstij" dienvidrietumu virzienā.

Valdības karaspēks naktī ieņēmis vairākas augstienes līdzās pilsētai, bet kaujas ar džihādistiem turpinājušās vēl pēcpusdienā, norādīja SOHR, piebilstot, ka sauszemes karaspēka vienības atbalstījusi Krievijas un Sīrijas kara aviācija.

"Islāma valsts" ieņēma Karjateinu 2015.gada augustā un sagūstīja vismaz 230 cilvēkus, arī vairākus desmitus kristiešu, kā arī nolīdzināja līdz ar zemi slaveno Mar Elianas klosteri.

Valdības spēki ieņēma Palmīru svētdien un solīja izmantot to kā placdarmu turpmākām operācijām pret citām "Islāma valsts" kontrolētajām pilsētām šajā apvidū.

Pilsoņkarš Sīrijā notiek kopš 2011.gada un sadrumstalojies daudzās frontēs starp kurdu spēkiem, mērenajiem un radikālajiem sunnītu nemierniekiem, valdības karaspēku un tam lojāliem paramilitāriem formējumiem. Karā dzīvību zaudējuši jau vairāk nekā 270 000 cilvēku.

Sīrijā 27.februārī stājās spēkā pamiers, tomēr tas neattiecas uz grupējumiem, kurus ANO atzinusi par teroristu organizācijām, tādiem kā "Islāma valsts" un "Al Nusra".

 

LETA / Foto: AFP/LETA

Citi šobrīd lasa

No Īrijas uz Latviju deportēs bijušo policistu, kuru vaino savas māsas izvarotāja nosišanā pirms 15 gadiem 41
Ko tādu nebūsiet redzējuši! Laimas Vaikules festivāla dalībnieki ikdienas apģērbā un bez meikapa 5
Anglijā dzīvojošie latvieši sašutuši par banku kontu pētīšanu. Dažs pat gatavs atteikties no pilsonības 66
Pievienot komentāru