Seima kanceleja apstiprināja , ka pret vietni ir sarīkots izkliedētās pakalpojumatteices (DDoS) uzbrukums, kura gadījumā datortīkls tiek pārplūdināts ar milzīgu pieprasījumu skaitu no vairākām IP adresēm, ievērojami palēninot datu plūsmu vai to pilnībā pārtraucot.

Lietuvas Seima vietnei Krimas tatāru pasākuma laikā uzbrūk hakeri. VIDEO 2

Pasaulē
2016. gada 11. aprīlī 15:10 2016. gada 11. aprīlī 15:10
Lietuvas Seima (parlamenta) interneta vietne hakeru uzbrukuma dēļ pirmdien nav pieejama ārvalstu lietotājiem, kuri tāpēc nevar vērot Krimas tatāru pasākumu, kas pirmdien notiek Seimā, paziņojusi Seima kanceleja.

"Par problēmām tika ziņots nedēļas nogalē. Reakcija bija tūlītēja, kādai tai vajadzētu būt līdzīgos gadījumos," žurnālistiem Viļņā sacīja Seima spīkere Loreta Graužiniene, kura uzsvēra, ka tas ir pirmais tāda mēroga uzbrukums Lietuvas parlamenta vietnei.

"Tas ir ilgtermiņa uzbrukumus. Tas laikam ir pirmais tāda mēroga uzbrukums," viņa piebilda.

Seima kanceleja apstiprināja , ka pret vietni ir sarīkots izkliedētās pakalpojumatteices (DDoS) uzbrukums, kura gadījumā datortīkls tiek pārplūdināts ar milzīgu pieprasījumu skaitu no vairākām IP adresēm, ievērojami palēninot datu plūsmu vai to pilnībā pārtraucot.

Lietuvas Aizsardzības ministrijas Valsts kiberdrošības centra vadītājs Rimtauts Čerņausks sacīja, ka situācija pašlaik tiek kontrolēta un tiek veikti drošības pasākumi.

"Pret Seima mājaslapu DDoS uzbrukums tiek vērsts kopš sestdienas plkst.17 pēc vietējā laika. Mēs piemērojam drošības pasākumus, lai vietne atsāktu darbu, pasākumi nekad nav nevainojami - tie vienmēr traucē kam citam," viņš klāstīja.

"Uzbrukumi tika veikti no visas pasaules, ja būs iesniegums policijā, mēs sāksim identificēt valsti. Mēs strādājam pie incidenta pārvaldības," Čerņausks teica.

Krimas tatāru Pasaules kongress - video:

Lietuvas parlamentā pirmdien notiek Pasaules Krimas tatāru kongresa izpildkomitejas sanāksme un starptautiska konference "Masveidīgie cilvēktiesību pārkāpumi okupētajā Krimā".

Graužiniene sacīja, ka Krimas tatāru pasākums nav identificēts kā hakeru uzbrukuma mērķis.

"Grūti pateikt, vai tam ir tieša saistība ar pasākumu. Ja tas ir saistīts ar pasākumu, tas skaidri parāda centienus novērst informācijas izplatīšanos pasaulē, jo temati ir ļoti nozīmīgi - Krimas tatāru jautājumi, cilvēktiesību pārkāpumi, viņu dzīve šajās teritorijās kļūs necilvēcīga, viņi dzīvo necilvēcīgos apstākļos. Starptautiskie centieni ir koncentrēti, un kādam tas var nepatikt," norādīja Seima spīkere.

LETA/Foto: Ekrānuzņēmums no video

Citi šobrīd lasa

Porziņģis parādījis, kādos īpaši patriotiskos apavos šovasar spēlēs Latvijas izlasē 14
Mārtiņš Rītiņš paziņo, ka pēc 23 gadiem pamet Latvijas labāko restorānu 27
Tu neticēsi, ko šis ķīnietis izdarīja piecās minūtēs, lai dabūtu zelta stieni. Šodienas biedējošākie FOTO 1
Pievienot komentāru