Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Pētījumā atklāts, ka daudzos jautājumos musulmaņu viedokļi saskan ar vidusmēra sabiedrības uzskatiem, tomēr attiecībā uz dzimumu, seksualitāti, antisemītismu, politisko un reliģisko vardarbību uzskati būtiski atšķiras.

Britu musulmaņi pauž savus uzskatus par homoseksualitāti - tai jābūt nelegālai 22

Pasaulē
2016. gada 12. aprīlī 18:45 2016. gada 12. aprīlī 18:45
Vairums Lielbritānijas musulmaņu (52%) uzskata, ka homoseksualitātei būtu jābūt nelegālai, bet teju puse (47%) - ka homoseksuāļi nedrīkst būt skolotāji, konstatēts jaunākajā pētījumā par britu musulmaņu uzskatiem.

Pētījuma rezultāti izraisījuši debates par Lielbritānijas lielākās reliģiskās minoritātes integrācijas sekmēm.

Aptaujas gaitā pētījumu centrs ICM pēc televīzijas pārraides "What British Muslims Really Think" ("Ko britu musulmaņi tiešām domā") pasūtījuma klātienē iztaujājis1081 britu musulmani.

Programma trešdien tiks pārraidīt telekanāla " Channel 4" ēterā.

Pētījumā atklāts, ka daudzos jautājumos musulmaņu viedokļi saskan ar vidusmēra sabiedrības uzskatiem, tomēr attiecībā uz dzimumu, seksualitāti, antisemītismu, politisko un reliģisko vardarbību uzskati būtiski atšķiras.

Tā sabiedrība kopumā ir krietni liberālāka jautājumos, kas skar homoseksualitāti - tikai 11% britu uzskata, ka homoseksualitātei nevajadzētu būt legālai, un 14% ir pārliecināti, ka gejiem un lesbietēm nevajadzētu mācīt skolās.

Vairuma reliģiju sekotāji Lielbritānijā tādos jautājumos kā homoseksualitāte un sieviešu tiesības, salīdzinot ar iepriekšējo paaudžu uzskatiem, ir kļuvuši liberālāki, bet musulmaņi - konservatīvāki, tviterī norādījis rakstnieks un žurnālists Kenans Maliks.

Britu musulmaņi lielākā mērā nekā sabiedrība kopumā simpatizē terorismam kā "politiskā protesta formai". Tiesa gan, atbalsta līmenis ir visai zems - pie šāda uzskata pieturas 4% britu musulmaņu, bet sabiedrībā kopumā - 1%.

Intervētie britu musulmaņi arī lielākā mērā atbalsta džihādistu grupējuma "Islāma valsts" mērķi radīt islāma valsti neatkarīgi no metodēm. Šādu uzskatu britu musulmaņu vidū atbalsta 7%, bet britu sabiedrībā kopumā - vien 2%.

Musulmaņi arī lielākā mērā piekrīt uzskatam, ka ebrejiem Lielbritānijā ir pārāk liela vara - 35% musulmaņu šādam uzskatam piekrīt, kamēr sabiedrībā kopumā - vien 9%.

31% britu musulmaņu uzskata to par pieņemamu, ka musulmanim ir vairākas sievas, bet 39% - ka sievai vienmēr ir jāklausa vīrs. Sabiedrībā kopumā pie šādiem uzskatiem pieturas attiecīgi 9% un 5%.

Atbilstoši 2011.gada tautas skaitīšanas datiem Anglijā un Velsā dzīvo 2,71 miljons musulmaņu. Šajās Apvienotās Karalistes daļās tā ir otra lielākā reliģiskā grupa ar 4,8% no iedzīvotāju kopskaita.

59,3% sevi identificē kā kristiešus, liecina tautas skaitīšanas dati.

LETA/Foto: Vida Press

Citi šobrīd lasa

Krievijā noplūdusi radioaktīva viela, bet Čeļabinskas onkologs to uztver ar humoru 19
Bijušajam Porziņģa komandas biedram Derikam Rouzam mērs ir pilns. 29 gados grib beigt basketbolista karjeru 5
"Amazon" dibinātājam Bezosam, pateicoties "melnajai piektdienai", bagātība pārsniegusi 100 miljardus dolāru 2
Skatīt visus komentārus