Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Francisks: "Mums nāksies vērot smagāko humāno katastrofu kopš Otrā pasaules kara. Mēs redzēsim tik daudz ļaužu, kas bēg un nezina kurp doties."

Pāvests ierodas Lesbas salā uz tikšanos ar bēgļiem. FOTO 17

Pasaulē
2016. gada 16. aprīlī 13:05 2016. gada 16. aprīlī 13:05
Pāvests Francisks sestdien ieradies Grieķijai piederošajā Lesbas salā, lai tiktos ar tur esošajiem bēgļiem, tādējādi metot izaicinājumu pretrunīgi vērtētajam Eiropas Savienības (ES) un Turcijas līguma par nelegālās imigrācijas apturēšanu.

Romas katoļu baznīcas galva, kas, kā ziņo aģentūras AFP korespondents, jau ieradies Lesbas lidostā, salā paredzējis uzturēties piecas stundas. Vizītes laikā viņu pavadīs grieķu pareizticīgās baznīcas patriarhs Bartolomejs, Grieķijas baznīcas galva arhibīskaps Jeronīms un Grieķijas premjerministrs Alekss Ciprs.

"Šis ir ceļojums, ko pavada skumjas, skumjš ceļojums," lidojuma laikā Romas žurnālistiem atzina Francisks. "Mums nāksies vērot smagāko humāno katastrofu kopš Otrā pasaules kara. Mēs redzēsim tik daudz ļaužu, kas bēg un nezina kurp doties."

Kā ziņo aģentūra ANA, pāvests iecerējis atgriezties Itālijā, ņemot līdzi desmit patvēruma meklētājus.

Pāvests apmeklēs Morijas nelegālo imigrantu šķirošanas centru, kurā izmitināti aptuveni 3000 cilvēku.

Cilvēktiesību aizstāvju organizācija "Amnesty International" aicinājusi pāvestu savas vizītes laikā vērsties pret ES un Ankaras vienošanos, kas paredz nelegālo imigrantu nosūtīšanu atpakaļ uz Turciju.

Tomēr Vatikāna pārstāvis uzsvēris, ka Franciska vizīte esot vienīgi "humāna un ekumēniska, nevis politiska".

Tajā pašā laikā kardināls Antonio Marija Veglio, kas Vatikānā atbild par imigrācijas jautājumiem, iepriekš asi kritizējis ES un Turcijas vienošanos, paziņojot, ka tā pret cilvēkiem izturas kā pret "precēm".

Pāvests paziņo, ka bēgļi savā nelaimē "nav vieni"

"Jūs neesat vieni (..), nezaudējiet cerību," sacīja Romas katoļu baznīcas galva, kuru vizītē pavada grieķu pareizticīgās baznīcas patriarhs Bartolomejs, Grieķijas baznīcas galva arhibīskaps Jeronīms un Grieķijas premjerministrs Alekss Ciprs.

Pēc uzrunas trīs reliģiskie līderi parakstīja deklarāciju, kurā starptautiskā sabiedrība aicināta izrādīt "drosmi, saskaroties ar šo masīvo humāno krīzi" un risināt tās cēloņus ar "diplomātiskām, politiskām un labdarības iniciatīvām".

Nelegālie imigranti, kas izmitināti Morijas izvietošanas centrā, nespēdami piekļūt pāvestam, sāka svilt un bļaut.

Daļa no viņiem turēja plakātus, uz kuriem varēja lasīt: "Mēs vēlamies brīvību" un "Pāvest, mēģinu mūs glābt".

Kā ziņo aģentūra ANA, pāvests iecerējis atgriezties Itālijā, ņemot līdzi desmit patvēruma meklētājus.


LETA/Foto: AFP/LETA, EPA/LETA

Citi šobrīd lasa

"Piedod man, Latvija!" ... Mēs aizbraucām, bet noteikti atgriezīsimies
Noskaties! Visu laiku ātrākais boksa nokauts titulcīņu vēsturē 1
Par negodprātīgu komercpraksi vienam Latvijas internetveikalam piespriests pamatīgs sods 10
Skatīt visus komentārus