Krievijas tiesa 22.martā atzina Savčenko par vainīgu divu Krievijas valsts televīzijas žurnālistu nāvē apšaudē Ukrainas austrumos.

Savčenko piekritusi pārtraukt badastreiku 2

Ārzemēs
2016. gada 19. aprīlī 17:11
(Papildināta 23:20) Ukrainas prezidents Petro Porošenko piezvanījis Krievijā ieslodzījumā turētajai ukraiņu pilotei Nadijai Savčenko, kura esot piekritusi pārtraukt sauso badastreiku.

"Personīgi izteicu viņai atbalstu un apbrīnu, (..) izstāstīju viņai detaļas par manu vakardienas sarunu ar Krievijas prezidentu [Vladimiru Putinu]," sociālajā vietnē "Facebook" paziņoja Porošenko.

"Kopā ar māti Mariju Ivanovnu un māsu Veru vērsos pie Nadijas ar lūgumu pārtraukt badastreiku. Paldies tev, ka piekriti," atklāja Ukrainas prezidents.

Pēc telefona sarunas ar māti un Porošenko ukraiņu pilote piekritusi uz laiku pārtraukt badastreiku, aģentūrai UNN pavēstīja Ukrainas prezidenta preses dienests.

Porošenko otrdien paziņoja, ka viņam ar Putinu izdevies saskaņot "zināmu algoritmu" Savčenko atbrīvošanas lietā.

Krievijas tiesa 22.martā atzina Savčenko par vainīgu divu Krievijas valsts televīzijas žurnālistu nāvē apšaudē Ukrainas austrumos, kas notika 2014.gadā. Savčenko, kas vainu apsūdzībās noliedz, piespriesta reāla brīvības atņemšana uz 22 gadiem vispārējā režīma kolonijā.

Savukārt Ukrainas tiesa pirmdien piesprieda 14 gadus cietumā pērn maijā Luhanskas apgabalā valsts austrumos sagūstītajiem diviem Krievijas armijas karavīriem - 3.gvardes īpašo uzdevumu brigādes kapteinim Jevgeņijam Jerofejevam un seržantam Aleksandram Aleksandrovam.

Krievijas karavīri ir vainīgi agresīvā karā ar iepriekšēju vienošanos, palīdzības sniegšanā teroristiskām organizācijām un teroraktu sarīkošanā, nosprieda tiesa.

Krievija 2014.gada februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš 2014.gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

LETA/Foto: AFP/LETA
Pievienot komentāru

Noteikti izlasi

  • Ragaciema Agnese atklāj, kādas problēmas nomoka viņas klientus 79
  • Liepājniekus izbrīna pārsteidzošs atklājums: pie lidostas uzieti grāvji, kas atgādina lidmašīnu kontūras 21
  • Fotogrāfs, kurš nobildēja lakatā tērpto sievieti uz tilta: "Viņa bija šausmās!" 24