Sveicienus no saviem pavalstniekiem Elizabete II pieņēma, braucot "Range Rover" automašīnā kopā ar vīru Filipu. Saulainajai dienai karaliene bija izraudzījusies maigi zaļu elegantu kostīmu.

Britu karaliene savā 90.jubilejā pie tautas iziet salātzaļā kostīmiņā. FOTO 6

Ārzemēs
2016. gada 21. aprīlī 16:02
Valsts prezidents Raimonds Vējonis nosūtījis oficiālu apsveikumu Lielbritānijas karalienei Elizabetei II, kura šodien svin savu 90.dzimšanas dienu, būdama tautā populārāka nekā jebkad iepriekš.

Valsts prezidents valsts vārdā nosūtījis laba vēlējumus un atzīmējis valstu draudzīgās attiecības.

Kasjauns.lv jau ziņoja, ka araliene Elizabete II, kura tronī atrodas jau ilgāk nekā 63 gadus, katru gadu dzimšanas dienu svin divreiz - 21.aprīlī, kad ir karalienes īstā dzimšanas diena, un vienā no jūnija sestdienām, kad Londonā notiek oficiālās dzimšanas dienas svinības un svētku parāde. Šodien karaliene ieplānojusi klusas svinības Vindzoras pilī kopā ar ģimenes locekļiem.

Viņa mielosies ar kūku, ko speciāli viņai pagatavojusi un personiski pasniegs Lielbritānijā populārā televīzijas šova "Great British Bake Off" uzvarētāja musulmaniete Nadija Džamira Husaina. Ģimenes locekļu vakariņas speciāli karalienes dzimšanas dienai organizē viņas dēls princis Čārlzs, bet piektdien karalieni apsveiks ASV prezidents Baraks Obama, kurš atradīsies vizītē Londonā. Jaunākā sabiedriskās domas aptauja liecina, ka 70% britu vēlas karalienes palikšanu tronī, cik ilgi vien iespējams. Tas ir augstākais rādītājs kopš 1981.gada. Elizabete II dzimusi 1926.gadā un 1952.gadā tika kronēta par karalieni. Karalienei un viņas vīram princim Filipam ir četri bērni.


LETA/Foto: AFP/EPA/Reuters

Izlasi

Pusdienas Černobiļas ēdnīcā, milzīgie sami un reaktors: aizliegtā zona tūristu acīm 8
Jauniete-bezdarbniece no Rīgas laimē lielu naudas summu. Daļu sola veltīt cēliem mērķiem 13
Beidzot redzams, cik ļoti mainījies Breds Pits pēc šķiršanās no Džolijas 10
Skatīt visus komentārus