ANO vairs neveic datu par upuriem Sīrijā apkopošanu, jo daudzās vietās nav iespējams piekļūt un tiek saņemtas pretrunīgas ziņas no Sīrijas valdības un bruņotās opozīcijas grupām.

ANO sūtnis: Sīrijas karā bojāgājušo skaits ir sasniedzis 400 tūkstošus 3

Pasaulē
2016. gada 23. aprīlī 21:40 2016. gada 23. aprīlī 21:40
Piecus gadus ilgušajā bruņotajā konfliktā Sīrijā bojāgājušo skaits ir sasniedzis 400 tūkstošus, paziņojis Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) īpašais sūtnis Stafans de Mistura.

Par to sestdien vēstīja televīzijas kanāls "Al Jazeera".

Sūtnis uzsvēra, ka tas nav oficiāli ANO apstiprināts bojāgājušo skaits.

"Pirms diviem gadiem mūsu [oficiāli paziņotais Sīrijas konfliktā bojāgājušo] skaits bija 250 tūkstoši," viņš sacījis un piebildis, ka "pirms diviem gadiem bija pirms diviem gadiem". 400 tūkstoši esot viņa paša aplēstai par iespējamo upuru skaitu.

ANO vairs neveic datu par upuriem Sīrijā apkopošanu, jo daudzās vietās nav iespējams piekļūt un tiek saņemtas pretrunīgas ziņas no Sīrijas valdības un bruņotās opozīcijas grupām.

Pamiers, šķiet, Sīrijā vairs nav spēkā, un sestdien valdības spēku veiktā bombardēšanā Damaskas austrumu pievārtē gājuši bojā vismaz 27 civiliedzīvotāji, ziņoja Londonā bāzētā nevalstiskā organizācija "Sīrijas cilvēktiesību observatorija".

De Mistura aicināja visas iesaistītās puses palīdzēt atsākt sarunas starp prezidenta Bašara al Asada un opozīcijas režīmiem. Sarunās ministru līmenī vajadzētu iesaistīties Starptautiskajai Sīrijas atbalsta grupai. ko veido ASV, Eiropas Savienība, Irāna, Turcija un arābu valstis, sacīja ANO sūtnis.

Viņš pauda apņēmību nākamnedēļ turpināt miera sarunas, neskatoties uz to, ka "tendences uz vietas rada bažas".

Sīrijas opozīcija aprīļa vidū apturēja oficiālo dalību miera sarunās Ženēvā, protestējot pret vardarbības eskalāciju.

Sīrijā  27.februārī stājās spēkā pamiers, tomēr tas neattiecas uz grupējumiem, kurus ANO atzinusi par teroristu organizācijām, tādiem kā "Islāma valsts" un "Al Nusra".

Pamiera rezultātā kopumā kaujas Sīrijā ir mazinājušās, tomēr pēdējā laikā vardarbība no jauna uzliesmojusi vairākos reģionos, sevišķi Alepo.

BNS / Foto: AFP/LETA

Citi šobrīd lasa

Pēc žūrijas lēmuma “X faktoru” atstāj Nadežda Maņkeviča
Baisos apstākļos atrastie latviešu vergi ar dzīvi Anglijā ir apmierināti un atpakaļ uz mājām pat netaisās 12
Ķezā iekuļas politiķis, kurš joko par resnām dāmām un vienlaikus strādā Sieviešu vienlīdzības jautājumu komisijā
Pievienot komentāru