Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Priekšpusdienā visapkārt bija tumsa, ko izgaismoja vien mašīnu starmeši un pilsētas gaismas. (Foto: PM/SCANPIX BALTICS)

Igauņi piedzīvojuši neparastu dabas parādību: tumsa dienas laikā un melns lietus 19

Ārzemēs
2017. gada 17. oktobrī 20:54 2017. gada 17. oktobrī 20:54
Kasjauns.lv/LETA
No Pireneju pussalas atnesto dūmu un pelnu dēļ otrdien Igaunijā lijis melns lietus un piedzīvota neparasta tumsa, atsaucoties uz vietējo iedzīvotāju un meteorologu ziņoto, vēsta portāls "delfi.ee".

Daudzviet Igaunijā arī dārdējis pērkons.

Visticamāk, piesārņots lietus otrdien lijis arī vietām Latvijā, jo, tāpat kā Igaunijā, gaisā bija putekļi un nokrišņi reģistrēti daudzviet valstī, it īpaši Vidzemē, liecina meteoroloģiskā informācija.

Otrdienas rītā Latvijas austrumos iedzīvotājus pārsteidza sarkana saule, un arī šo dabas parādību izraisīja gaisā esošie putekļi.

Par lielu tumsu otrdienas rītā bija izbrīnīti arī Stokholmas iedzīvotāji. Sinoptiķi to skaidroja gan ar oktobrim neraksturīgiem negaisa mākoņiem, gan putekļu slāni, kas aizturēja daļu gaismas.

Biezi dūmi un putekļi, kas nākuši no meža ugunsgrēkiem Portugālē un Spānijā, kā arī smiltis no Sahāras tuksneša otrdien pārklāja Eiropu joslā no Francijas ziemeļiem līdz Krievijai.

Neparasto dabas parādību apstiprināja meteoroloģijas dienesti Beļģijā, Nīderlandē, Vācijā, Dānijā, Zviedrijā, Somijā un Igaunijā. Dūmu un putekļu slānis vietām bija tik biezs, ka caur to bija manāms tikai blāvs saules disks, lai gan debesīs nebija mākoņu.

Kā ziņots, tā dēvētais sarkanās saules fenomens, kas pirmdien izpelnījās lielu uzmanību Londonā un citviet Britu salās, otrdienas rītā novērots daudzviet Eiropā.

Ugunsgrēku dūmus un Sahāras putekļus līdz Ziemeļeiropai atnesis ciklons "Ofēlija", kas pirmdien plosījās Īrijā. Londonā putekļu daudzums pirmdien bija tik liels, ka apkārtējā vide iekrāsojās dzeltenos un sārtos toņos, sociālos tīklus pārpludināja fotogrāfijas ar neparasto skatu, kā arī joki par pastardienas atnākšanu.

Citi šobrīd lasa

Kā izskatās Saulkrastu "zelta atejā" - publiskajā tualetē par 100 000 eiro 78
Asinis stindzinošs VDEO: šaušalīga motociklistu avāriju virkne Krievijā 15
Pastaigājoties gar Balvu ezeru, pazudusi 41 gadu veca sieviete
Tēmas: Igaunija
Skatīt visus komentārus

Расстались год назад: Степаненко впервые рассказала о причинах развода с Петросяном

Аниматоры, звездные гости, сказочный торт: дети Пугачевой и Галкина с размахом отметили 5-летие