Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Par Austrijas līderi var kļūt Sebastians Kurcs, un viņam ir tikai 31 gads 19

Ārzemēs
2017. gada 13. oktobrī 09:58 2017. gada 13. oktobrī 09:58 | Papildināts, 2017. gada 13. oktobrī 13:21
Kasjauns.lv
Austrijā svētdien notiek parlamenta pirmstermiņa vēlēšanas, kurās saskaņā ar aptaujām uzvarēs 31 gadu vecā līdzšinējā ārlietu ministra Sebastiana Kurca vadītā konservatīvā Tautas partija, par kuru grasās balsot aptuveni 33% austriešu.

Kurcam bija tikai 27 gadi, kad viņš kļuva par Austrijas ārlietu ministru. Politikā viņš ienāca 2011.gadā, un uzreiz sāka spožu karjeru, pēc diviem gadiem jau esot ministrs.

Ja Kurcs uzvar parlamenta vēlēšanās, viņš varētu kļūt par Eiropā jaunāko premjerministru, raksta BBC.

Austrijā šis jaunais politiķis bauda sajūsmu un atbalstu. (Foto: REUTERS)

Kāda gaišmataina austriete vārdā Andrea BBC pauž savas domas par Kurcu: "Es domāju, ka viņš ir ļoti labs un harizmātisks politiķis". Savukārt vietējais iedzīvotājs Marko atzīmē, ka Kurcam padodas runāt tādas lietas, ko iedzīvotāji grib dzirdēt: "Viņš ir ļoti godīgs un vienmēr labi izsakās!"

Par Sebastianu Kurcu saka, ka viņš esot "wonder hot-shot" ar perfekti izkalkulētu imidžu. No jaunā politiķa burtiski strāvojot spēcīga līdera enerģētika, norāda BBC korespondente. 

Austrijas ārlietu ministrs Kurcs var kļūt arī par premjeru. (Foto: AP)

Kurcs bauda lielu atbalstu austriešu vidū daļēji tāpēc, ka viņš ietur asu nostāju attiecībā uz imigrantiem. Kā zināms, arī Austrijā iebraucēji ir liela problēma. Kurcs ir pret šo cilvēku migrāciju. 

2015.gadā Austrija uzņēma 90 tūkstošus bēgļu. Sākumā Kurcs bija tiem atvērts, taču, redzot krīzes sekas, savu viedokli migrācijas jautājumos mainīja un cīnījās par robežu aizvēršanu. Daļēji tas viņam arī izdevās. Konkurējošās partijas - īpaši galēji labējie - domā, ka ar savu darbošanos Kurcs ir nozadzis viņiem elektorātu.

Kurcs dzimis 1986.gada 27.augustā Vīnē. Viņš pabeidzis Vīnes universitāti, kur studēja jurisprudenci. Par viņa privāto dzīvi informācijas tikpat kā nav.

Citi šobrīd lasa

Milzu ugunsgrēka apdraudētais Stiklu ciems jau pamatīgi cieta 92 gadu senā pagātnē 5
Nogrimstot tūristu laivai, ezerā ASV iet bojā 17 cilvēki 1
Plašo kūdras un meža ugunsgrēku joprojām nav izdevies nodzēst; smaka šodien var sasniegt arī Jūrmalu un pat Rīgu 59
Tēmas: Austrija
Skatīt visus komentārus

Отец насиловал дочерей, а их мать молилась, вместо того чтобы вызвать полицию

Анастасия Волочкова в Турции: мини-бикини, невероятные шпагаты и "голые" фото