Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Kacavs 2006.gada jūlijā iesniedza ģenerālprokuroram sūdzību par savu bijušo darbinieci, kura mēģinot viņu šantažēt. Pēc ģenerālprokurora veiktās izmeklēšanas šī sieviete apsūdzēja Kacavu viņas izvarošanā.

Par izvarošanu notiesātais Izraēlas eksprezidents Kacavs lūdz apžēlošanu 3

Pasaulē
2016. gada 8. maijā 18:47 2016. gada 8. maijā 18:47
Bijušais Izraēlas prezidents Moše Kacavs, kurš izcieš septiņu gadu cietumsodu par izvarošanu un citiem seksuāliem noziegumiem, svētdien lūdzis pašreizējo valsts prezidentu Reuvenu Rivlinu viņu apžēlot, pavēstīja Izraēlas prezidenta kanceleja.

"Šodien prezidenta kancelejā tika saņemts apžēlošanas lūgums," sacīts paziņojumā.

Tajā piebilsts, ka atbilstoši esošajai kārtībai šis lūgums nodots prezidenta kancelejas juridiskajam departamentam.

Aprīlī pirmstermiņa atbrīvošanas komisija noraidīja Kacava lūgumu par pirmstermiņa atbrīvošanu, norādot, ka 70 gadu vecais Kacavs neizrāda nožēlu.

"Ieslodzītais uzdod sevi par upuri un notikušajā ilgstoši vaino citus," bija sacīts pirmstermiņa atbrīvošanas komisijas slēdzienā.

Jau ziņots, ka Kacavs 2011.gada deembrī sāka izciest septiņu gadu cietumsodu, kas viņam tika piespriests tā paša gada martā.

Prāva pret Kacavu sākās 2009.gada maijā. Telavivas apgabaltiesa 2010.gada 30.decembrī atzina viņu par vainīgu divos izvarošanas gadījumos un seksuālā uzmācībā, un 2011.gada 22.martā viņam tika piespriests septiņu gadu cietumsods. Izraēlas Augstākā tiesa, izskatot Kacava apelāciju, 2011.gada 10.novembrī atstāja spēkā viņam piespriesto sodu.

Tiesa, atzīstot Kacavu par vainīgu, paziņoja, ka viņa liecības esot pilnas ar meliem. Kacavs tika atzīts par vainīgu arī tiesvedības traucēšanā, jo viņš mēģinājis apspriest ar vienu sūdzētāju viņas liecības policijai.

Moše Kacavs divreiz izvaroja savu sekretāri laikā no 1996. līdz 1999.gadam, kad viņš bija Izraēlas tūrisma ministrs. Viņš arī seksuāli uzmācās divām citām darbiniecēm savas prezidentūras laikā. Kacavs bija Izraēlas prezidents no 2000. līdz 2007.gadam.

Kacavs 2006.gada jūlijā iesniedza ģenerālprokuroram sūdzību par savu bijušo darbinieci, kura mēģinot viņu šantažēt. Pēc ģenerālprokurora veiktās izmeklēšanas šī sieviete apsūdzēja Kacavu viņas izvarošanā.

2007.gadā Kacavs atkāpās no valsts prezidenta amata, tādējādi īstenojot ar prokuratūru panākto kompromisa vienošanos, kas viņam solīja neizvirzīt apsūdzību izvarošanā. Tomēr 2008.gadā Kacavs paziņoja par vienošanās anulēšanu.

Irānā dzimušais Kacavs 1951.gadā kopā ar ģimeni ieceļoja Izraēlā. 24 gadu vecumā viņš kļuva par gados jaunāko pilsētas mēru Izraēlā. Vēlāk viņš ieņēma amatus valdībā kā labējās partijas "Likud" ("Konsolidācija") biedrs.

LETA / Foto: Baiba Aprāne/LETA

Citi šobrīd lasa

Skarbā romantika Abavas pakalnos. Ciemos pie Latvijas lielākajiem vīndariem Mārtiņa un Lienes Barkāniem
Ziemas olimpiskajās spēlēs pirmo reizi startēs Nigērija. Tās būs šīs daudzpusīgās meitenes 4
Krāšņi tērpi, polonēze, izsoles... Aizvadīta vērienīgā Labdarības balle 50
Pievienot komentāru