Sākotnējā likumprojekta versija paredzēja arī tiesības adoptēt pabērnus, bet, pakļaujoties pretestībai valdošajā koalīcijā, šis punkts tika svītrots.

Itālijas parlaments apstiprina viendzimuma pāru savienību likumprojektu 10

Ārzemēs
2016. gada 12. maijā 08:08
Itālijas parlamenta apakšpalāta trešdien apstiprinājusi likumprojektu, kas legalizē viendzimuma pāru savienības.

Parlamenta augšpalāta Senāts likumprojektu apstiprināja jau februārī.

Apakšpalāta to atbalstīja pēc tam, kad premjerministra Mateo Renci valdība trešdien izturēja uzticības balsojumu par šo likumuprojektu.

Itālija bija pēdējā Rietumeiropas valsts, kurā aizliegtas viendzimuma pāru savienības, un visi iepriekšējie mēģinājumi mainīt šo stāvokli bija neveiksmīgi, galvenokārt katoļu baznīcas un konservatīvo politiķu pretestības dēļ.

Janvārī debates par šo likumprojektu izraisīja gan atbalstītāju, gan pretinieku mītiņus. Organizētāji abās pusēs apgalvoja, ka protestus apmeklējuši vairāk nekā miljons cilvēku.

Likumprojekts paredz viendzimuma pāriem tādas pašas tiesības kā precētiem pāriem, kas attiecas uz mantošanu, mājokli, pensijām un apmeklējumiem slimnīcās, kā arī ļaus pieņemt vienu uzvārdu.

Sākotnējā likumprojekta versija paredzēja arī tiesības adoptēt pabērnus, bet, pakļaujoties pretestībai valdošajā koalīcijā, šis punkts tika svītrots.

Kompromiss sarūgtināja homoseksuāļu tiesību aktīvistus, tomēr likumprojekts joprojām nozīmē lielas reformas pašreizējā lietu kārtībā.

LETA / Foto: AFP/LETA
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Slimnīcā blakus palātās piedzimst puika un meitene. Izrādās, viņus kaut kas vieno! 26
  • Kaimiņus Liepājā satrauc, ka mājā skaļi kliedz bērns. Izrādās, puikas dzīve ir ļoti skarba 51
  • Tokijā noslēdzas gada grandiozākā motociklu izstāde 3