Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Valdība atsaucas uz 1972.gadā pieņemtu likumu, kas liedz piešķirt federālo finansējumu skolām, kuras diskriminē uz dzimuma pamata.

Obama aicina ASV skolām ļaut transpersonām apmeklēt pašu izvēlēto tualeti 8

Pasaulē
2016. gada 13. maijā 20:53 2016. gada 13. maijā 20:53
ASV prezidenta Baraka Obamas administrācija piektdien aicināja ASV skolas un augstskolas nediskriminēt transpersonas un ļaut tām apmeklēt viņu pašu izvēlēto tualeti.

ASV Tieslietu un Izglītības ministrijas kopīgi izstrādātajās "vadlīnijās", kas attiecas uz sabiedriski finansētām skolām un vairumu augstskolu, kas saņem naudu no federālajām programmām, aicināts "nodrošināt, lai visi audzēkņi, tostarp transpersonas, var apmeklēt skolu vidē, kas ir brīva no diskriminācijas pēc dzimuma".

Valdība atsaucas uz 1972.gadā pieņemtu likumu, kas liedz piešķirt federālo finansējumu skolām, kuras diskriminē uz dzimuma pamata. Obamas administrācija norāda, ka tas attiecas arī uz transpersonu gadījumiem.

Lai arī ministriju izdotās vadlīnijas nav juridiski saistošas, skolas, kuras pretosies administrācijas interpretācijai, var saskarties ar tiesvedību un finansējuma samazināšanu.

ASV Tieslietu ministrijā šobrīd notiek tiesvedība pret Ziemeļkarolīnas štatu, kas ir pieņēmis noteikumus, kuri liek cilvēkiem apmeklēt tualetes, balstoties uz dzimumu, kas norādīts dzimšanas apliecībā.

LETA / Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Citi šobrīd lasa

Šī mežonīgā ģimene nesūta savus 7 bērnus skolā, ļauj viņiem visu un par rezultātu priecājas 94
Trampa jaunākais dēls sen nebija redzēts publiski, un tagad izrādās, ka viņš jau pāraudzis mammu. FOTO 16
ASV sinoptiķi prognozē, kāda būs ziema Eiropā, tostarp Latvijā 14
Skatīt visus komentārus