Krievija ir noraidījusi iepriekš izskanējušo informāciju par būvniecību, nosaucot bāzi par "pagaidu nometni".

Krievijas armija Palmīras kultūrvēsturiskajā daļā ierīkojusi militāru bāzi. FOTO 7

Pasaulē
2016. gada 20. maijā 12:11 2016. gada 20. maijā 12:11
Krievijas bruņotie spēki Sīrijas senās pilsētas Palmīras kultūrvēsturiskajā daļā ierīkojuši militāru bāzi, vēsta britu laikraksts "The Times".

Zinātniskā organizācija "Amerikas Skola Austrumu izpētei" ir publiskojusi no satelītiem iegūtus foto, kuros redzama bāzes būvniecība. Tajā ir helikopteru nolaišanās laukums, divi ceļi un dzīvojamās telpas.

ASV arheologi norādīja, ka jaunās būves atrodas Palmīras senās kapsētas teritorijā, "netālu no liela skaita virszemes un pazemes kapeņu un bēru tempļu".

Sīrijas senlietu departamenta direktors Maamuns Abdulkarims savukārt ir norādījis, ka Palmīras drupas ir lielākā drošībā Krievijas karavīru palīdzības dēļ.

Iepriekš viņš apstiprināja, ka Krievijas karavīri veido nelielu kazarmu kompleksu. Abdulkarims norādīja, ka viņa vadītais dienests būvniecības atļauju neesot devis, jo tas ir pretrunā likumam.

Krievija ir noraidījusi iepriekš izskanējušo informāciju par būvniecību, nosaucot bāzi par "pagaidu nometni".

Palmīru 2015.gada maijā ieņēma džihādistu grupējums "Islāma valsts", bet Sīrijas prezidenta Bašara al Asada spēki ar Krievijas gaisa spēku palīdzību to atguva šī gada marta beigās.

Palmīras pilsētas kultūrvēsturiskā daļa ir UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.

Pilsoņkarš Sīrijā notiek kopš 2011.gada un sadrumstalojies daudzās frontēs starp kurdu spēkiem, mērenajiem un radikālajiem sunnītu nemierniekiem, valdības karaspēku un tai lojāliem paramilitāriem formējumiem. Karā dzīvību zaudējuši jau vairāk nekā 270 000 cilvēku.

 

 


LETA/Foto: AFP/Scanpix/LETA, EPA/LETA

Citi šobrīd lasa

Būt otrajai sievai. Tas nav tik vienkārši, kā izskatās 3
Viņas Majestātes titulu princesei Diānai izlēma atņemt Čārlzs, nevis karaliene
Pirmoreiz tuvi viņi bija tikai kāzu naktī. Elvisa Preslija un viņa Priscillas skaistais mīlasstāsts 1
Skatīt visus komentārus