Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Grieķu un ēģiptiešu versijas krasi atšķiras. Vieni saka, ka tā strauji griezusies, otri - ka lidmašīna kursu un augstumu nemainīja. Attēlā: amerikāņu Gaisa spēki piedalās vraka meklēšanā Vidusjūrā.

Izskan divas pretējas versijas par to, kas īsti notika ar jūrā iekritušo Ēģiptes lidmašīnu 14

Pasaulē
2016. gada 24. maijā 09:02 2016. gada 24. maijā 09:02
Avarējusī Ēģiptes nacionālās lidsabiedrības "EgyptAir" lidmašīna pirms pazušanas nenovirzījās no kursa un neveica nekādus straujus pagriezienus, paziņojušas Ēģiptes varasiestādes.

Grieķijas aizsardzības ministrs iepriekš apgalvoja, ka lidmašīna pagriezusies 90 grādus pa kreisi, tad veikusi 360 grādu pagriezienu pa labi un tad iegāzusies jūrā.

Tomēr augsta ranga Ēģiptes aviācijas amatpersona tagad skaidro, ka nekādu neparastu kustību nav bijis.

Lidmašīna pirms pazušanas no radara lidojusi savā ierastajā 37 000 pēdu (11 280 metru) augstumā, ziņu aģentūrai "Associated Press" atzina Ēģiptes gaisa satiksmes navigācijas dienesta priekšnieks Ehabs Azmi.

"Šis fakts mazina grieķu argumentus, kas runā par to, ka lidmašīna pirms pazušanas pēkšņi zaudējusi augstumu," viņš sacīja.

Šobrīd nav skaidrs, kāpēc grieķu un ēģiptiešu versijas par notikušo atšķiras.

Grieķijas aizsardzības ministrs Pans Kammens iepriekš apgalvoja, ka "EgyptAir" lidmašīna pirms iegāšanās jūrā veikusi divus asus pagriezienus un zaudējusi augstumu par 25 000 pēdām (7620 metriem).

Azmi piebilda, ka lidmašīnai, kad tā ielidojusi Ēģiptes gaisa telpā, nav bijis nekādu problēmu. Tur tā, "pirms pazust, nolidojusi vēl teju minūti vai divas", sacīja Azmi.

Grieķijas aviācijas amatpersonas iepriekš klāstīja, ka gaisa satiksmes dispečeri runājuši ar pilotu, kad lidmašīna ielidojusi Grieķijas gaisa telpā, un viss licies normāli.

Viņi mēģinājuši ar pilotu sazināties atkal plkst.2.27 pēc Kairas laika, kas vienads ar Latvijas laiku, bet, "neraugoties uz izmisīgajiem kontaktiem, lidaparāts neatbildēja".

Pagājušajā nedēļā interneta vietne "Aviation Herald" ziņoja, ka trīs minūtes pirms lidmašīnas pazušanas tās tualetē un elektrības sistēmā iedarbojušies dūmu detektori.

"EgyptAir" pasažieru lidmašīna ar 66 cilvēkiem izlidoja no Parīzes 19.maija naktī un vēlāk, jau atrodoties virs Vidusjūras Ēģiptes gaisa telpā, pazuda no radariem. Ēģiptes bruņotie spēki paziņojuši, ka piektdien Vidusjūrā atrastas avarējušās lidmašīnas atlūzas.

BNS/Foto: AFP/LETA

Citi šobrīd lasa

Krāšņs salūts, prominences satiekas koncertā un izgaismotā Rīga. Aizvadīto svētku kopsavilkums fotogrāfijās 16
Trampa jaunākais dēls sen nebija redzēts publiski, un tagad izrādās, ka viņš jau pāraudzis mammu. FOTO 11
Rodions Kurucs pastāsta, kāpēc nespēlēja Latvijas jaunatnes izlasēs un kāpēc pieņems Spānijas sportista pilsonību
Skatīt visus komentārus